ФРС у грудні знову підвищить ключову ставку

Федеральна резервна система США знизить підвищення процентної ставки із 75 б.п. до 50 б.п. на засіданні в грудні.

ФРС США снова рекордно повысила ключевую ставку — Delo.ua

Про це пише Reuters із посиланням на опитаних економістів.

Інфляція у США несподівано впала нижче 8% минулого місяця, підкріпивши вже усталені ринкові очікування, що ФРС піде на менші підвищення ставок у майбутньому після чотирьох послідовних підвищень на 75 базисних пунктів.

«Але останнє опитування Reuters показує, що прогнози щодо інфляції трохи вищі, ніж вважалося місяць тому, що свідчить про те, що ще не час розглядати питання про неминучу паузу в кампанії посилення політики ФРС», — пише агентство.

ФРС має намір підвищити ставку на пів відсотка до діапазону 4,25%-4,50% на своєму засіданні 13-14 грудня, заявили з 78 з 84 економістів, які взяли участь в опитуванні Reuters, проведеному 14-17 листопада.

Очікується, що ставка, яку ФРС підвищила з майже нульового рівня в березні в ході однієї з найшвидших кампаній з підвищення ставок в історії, досягне піку на рівні 4,75%-5% на початку наступного року, що на 25 базисних пунктів вище, ніж прогнозувалося в опитуванні, проведеному минулого місяця. Прогнози пікових ставок коливаються між 4,25%-4,50% та 5,75%-6%.

Але 16 з 28 респондентів на додаткове запитання сказали, що більший ризик полягає в тому, що ставки досягнуть піку вище і пізніше, ніж вони очікують зараз, а ще четверо сказали, що вище і раніше.

Нагадаємо, раніше Федеральна резервна система США вчетверте поспіль підвищила базову процентну ставку на 75 базисних пунктів – до 3,75-4% річних.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd