ФРС США планує і надалі підвищувати ключову ставку

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл підкреслив свою рішучість знизити інфляцію та заявив, що підтримає підвищення процентних ставок, поки ціни не почнуть падати до здорового рівня.

Федеральная резервная система США

Про це повідомляє CNBC.

«Якщо це передбачає перехід за загальноприйнятий рівень нейтральності, ми без вагань це зробимо. Ми будемо йти до тих пір, поки не відчуємо, що знаходимося в такому місці, де можна сказати, що фінансові умови в належні, а інфляція падає.», — сказав лідер центрального банку.

За його словами, Федеральний комітет з операцій на відкритому ринку ФРС підтримує ідею підвищення ставки на 50 базисних пунктів на наступних засіданнях.

Він також повторив про свій намір наблизити інфляцію до цілі ФРС у 2%, і попередив, що це може бути нелегко. Ціною може стати зростання рівня безробіття до 3,6%, що трохи вище рівня кінця 1960-х років.

Нагадаємо, раніше Федеральна резервна система США рекордно підняла ключову ставку на 0,5 в.п. до діапазону 0,75-1%. Це найбільше значення для неї з 2000-го року.

ФРС зробила це, аби стримати рекордну інфляцію, яка у березні прискорилася до 8,5%, найвищого показника за 40 років. За місяць ціни зросли на 1,2%. Причиною різкого стрибка стала війна росії в Україні. Адже санкції порушили поставки російських енергоресурсів на світовий ринок.

Вже після заходів ФРС, інфляція трохи знизилася до 8,3%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd