ФРС підвищила процентну ставку на 0,25%

Федеральна резервна система США підвищила базову процентну ставку на 25 базових пунктів. Наразі діапазон ставки становить від 4,5% до 4,75% річних.

ФРС США підвищила ставки до максимуму з 2007 року, але сповільнила темп -  FINBALANCE Про це йдеться у комюніке Федерального комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) за підсумками засідання 1 лютого.

Це перше підвищення ставки у 2023 році.

У заяві ФРС говориться, що в країні спостерігається помірне зростання витрат та виробництва, а також стійким приріст робочих місць. Рівень безробіття залишається низьким.

Як зазначається у документі, війна рф в Україні призвела до зростання «глобальної невизначеності», зокрема в економіці.

Комітет очікує, що поточне підвищення цільового діапазону буде доречним для досягнення позиції грошово-кредитної політики, достатньо обмежувальної, щоб згодом повернути інфляцію до 2%.

Крім того, Комітет продовжуватиме скорочувати свої авуари казначейських цінних паперів та боргових зобов'язань агентств та цінних паперів іпотечних агентств, як описано у його раніше оголошених планах.

Рішення ФРС підвищити ставку на 25 б.п. збіглося з очікуваннями ринку. Імовірність цієї події станом на 31 січня оцінювалася у 99,1%, згідно з інструментом FedWatch, який розраховує біржа CME на підставі ф'ючерсів на ставку.

У лютому 2023 року ринок очікує на підвищення ще на 0,25 п.п. У березні учасники торгів з ймовірністю 85% прогнозують підвищення ставки також на 25 б.п.

Нагадаємо, 2022 року FOMC підвищував її сім разів — на 25 б.п. у березні, на 50 б.п.в травні та на 75 б.п. — у червні, липні, вересні та листопаді. У грудні ставку підвищили на 50 б.п.

Починаючи з березня ставка зросла в сукупності на 425 (+25 б.п. = 450 б.п.). До цього ставку не підвищували з 2018 року. Протягом двох років — з березня 2020 року до березня 2022 року — ставка перебувала на рівні 0−0,25% річних.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd