Фондова Азія демонструє суперечливий настрій

Сьогодні фондові індекси держав Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) змінюються різноспрямовано, оскільки динаміка Волл-стріт напередодні також була змішаною і не задала напряму азіатському ринку.

Фондові індекси АТР виросли, Гонконг завершив у плюсі четверту сесію поспіль

При цьому активність торгів залишається нижчою за звичайний рівень, оскільки біржі Китаю і Гонконгу закриті у зв'язку зі святкуванням Нового року за місячним календарем, зазначає MarketWatch. Інвестори оцінюють звітність великих компаній за минулий квартал і статдані з Австралії.

Як стало відомо в середу, споживчі ціни в Австралії в грудні зросли на 8,4% у річному вираженні після підйому на 7,3% у листопаді та істотно випередивши прогноз, що становив 7,6%.

Настільки різке прискорення інфляції багато в чому пояснюється зростанням цін на нерухомість (так, новобудови підскочили в ціні на 16%) і автомобільне паливо (10,8% після зростання на 8,4% у листопаді), а також на відпочинок і культурні заходи (+14,4% проти 5,8%).

У 4-му кварталі інфляція становила 7,8% проти 7,3% кварталом раніше, показник оновив рекорд з 1990 року. Стрибок інфляції підвищує ймовірність чергового підвищення ключової процентної ставки ЦБ Австралії ще на 25 базисних пунктів у лютому, сказав ринковий аналітик IG Йіп Джун Ронг.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 до 9:17 мск знизився на 0,29%.

Банківський сектор Австралії переважно зростає на перспективах підвищення процентних ставок: акції Commonwealth Bank дорожчають на 0,8%, ANZ Group - на 0,1%, Macquarie Group - на 0,7%.

Тим часом ціна паперів провідних гірничодобувних компаній BHP Group і Fortescue Metals опускається на 0,8% і 0,4% відповідно, Rio Tinto (LON:RIO) - на 0,6%.

Значення японського індексу Nikkei 225 до 8:30 мск збільшилося на 0,48%.

Лідерами зростання серед компонентів індексу виступають акції Suzuki Motor Corp. (TYO:7269) (5,7%), Nippon Steel (4,5%) і Tokyo Electric Power Co. (3,3%).

Капіталізація Nidec Corp. впала на 5,7% після того, як виробник електромоторів різко погіршив прогноз річного операційного прибутку через скорочення попиту і повільне відновлення світової автомобільної галузі.

Південнокорейський індекс Kospi до 8:50 мск підскочив на 1,31%.

Ринкова вартість одного з найбільших у світі виробників чипів Samsung Electronics Co. (KS:005930) збільшилася на 2,6%, автовиробника Hyundai Motor (KS:005380) - на 0,7%.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd