Фондові індекси США знизилися на заявах представників ФРС

Фондові індекси США знизилися в середу на заявах керівників Федеральної резервної системи (ФРС), які підтвердили побоювання ринку, що американський ЦБ не має наміру зупиняти підвищення базової процентної ставки.

Американські біржі відкрились падінням на 7%, торги призупиняли |  Економічна правда

Індекс Dow Jones Industrial Average за даними на закриття ринку в середу знизився на 207,68 пунктів (0,61%) і становив 33949,01 пунктів.

Standard & Poor's 500 опустився на 46,14 пунктів (1,11%) - до 4117,86 пунктів.

Nasdaq Composite втратив 203,27 пунктів (1,68%) і склав 11910,52 пунктів.

Посил чотирьох представників ФРС, які виступили на різних заходах у середу, був однаковим: вони із задоволенням відзначають уповільнення темпів зростання споживчих цін у Штатах, але вважають, що боротьба з інфляцією ще не виграна, пише Market Watch.

Так, президент Федерального резервного банку (ФРБ) Нью-Йорка Джон Вільямс заявив на заході The Wall Street Journal, що центробанку, імовірно, доведеться дотримуватися обмежувальної грошово-кредитної політики протягом кількох років, щоб домогтися повернення інфляції до цільового рівня в 2%.

Член ради керівників ФРС Крістофер Воллер дав зрозуміти, що Федрезерву ще належить багато чого зробити, щоб узяти інфляцію під контроль.

"Хоча ми вже домоглися прогресу в стримуванні інфляції, я хочу дуже чітко заявити, що робота ще не зроблена, - сказав Воллер під час виступу в Арканзаському університеті. - Це буде довга боротьба, і нам доведеться утримувати високу ставку довше, ніж очікує багато хто наразі".

Ще один член ради керівників - Ліза Кук заявила на заході у Вашингтоні, що вважає за необхідне подальше посилення грошово-кредитної політики в США.

"Ми ще не закінчили з підйомом ставок, і нам необхідно тримати їх на досить обмежувальному рівні", - сказала вона.

Президент ФРБ Міннеаполіса Ніл Кашкарі зазначив, що Федрезерву доведеться продовжити підвищення ставки, щоб стримати зростання зарплат.

У середу трейдери також оцінювали заяву президента США Джо Байдена, який запропонував збільшити в 4 рази - до 4% податок на зворотний викуп акцій компаніями. Це, на думку Байдена, має підштовхнути бізнес до нарощування інвестицій у подальший розвиток.

Акції eBay (NASDAQ:EBAY) подешевшали на 2% за підсумками торгів у середу. Днем раніше найбільший у світі інтернет-аукціон оголосив про намір скоротити глобальний штат приблизно на 4%, звільнивши близько 500 осіб.

Вартість паперів Capri Holdings Ltd., що володіє модними брендами Michael Kors, Jimmy Choo і Versace, впала майже на 24%. Скоригований прибуток і виручка компанії в III фінкварталі, а також її прогнози на весь фінрік, не виправдали очікувань ринку.

Котирування акцій американської мережі ресторанів Chipotle Mexican Grill знизилися на 5%. Компанія збільшила чистий прибуток у четвертому кварталі 2022 року в 1,7 раза, проте її скоригований прибуток і виручка не виправдали очікувань аналітиків.

Папери Uber Technologies подорожчали на 5,5%. Компанія, що надає послуги замовлення таксі та доставки їжі, збільшила виручку в четвертому кварталі 2022 року майже в 1,5 раза завдяки зростанню обсягу замовлень. Прогнози Uber на перший квартал перевершили очікування ринку.

Вартість паперів Coty Inc. опустилася на 1,8%. Чистий прибуток виробника косметики та парфумерії в другому фінансовому кварталі зріс на 22%, виручка компанії зменшилася на 3,5%, але перевершила очікування ринку.

Ціна акцій CVS Health Corp (NYSE:CVS). збільшилася на 3,5%. Виручка оператора мережі аптек у четвертому кварталі підвищилася на 9,5%, до $83,85 млрд, виявившись істотно вищою за консенсус-прогноз ринку ($76,32 млрд).

CVS також оголосила про купівлю Oak Street Health Inc., що управляє мережею центрів первинної медичної допомоги для користувачів страхової програми Medicare, за $10,6 млрд. Папери Oak Street подорожчали на 4,6%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd