Фондові індекси США впали на понад 2%

Американські фондові індекси завершили торги у вівторок найрізкішим зниженням із середини грудня на слабких квартальних звітностях великих ритейлерів.

Dow Jones Industrial Average зменшився на 2,06% і становив 33129,59, пунктів.

Значення Standard & Poor's 500 опустилося на 2% - до 3997,34 пунктів.

Індекс Nasdaq Composite впав на 2,5%, склавши 11492,3 пунктів.

Негативний вплив на настрої інвесторів також справив підйом прибутковості держоблігацій майже до річних максимумів на тлі очікувань, що сильні економічні дані спонукають Федеральну резервну систему підтримувати вищі відсоткові ставки впродовж тривалішого часу.

Тим часом у вівторок стало відомо, що продажі на вторинному ринку житла у США в січні зменшилися на 0,7% відносно попереднього місяця і становили 4 млн будинків у перерахунку на річні темпи.

Зниження показника було зафіксовано за підсумками дванадцятого місяця поспіль, чого не відбувалося з початку ведення розрахунків у 1999 році. Тепер він перебуває на мінімумі з жовтня 2010 року.

"Хоч ринок акцій і показав вражаюче відновлення цього року, він все ще намагається пристосуватися до нової реальності, в якій ФРС навряд чи візьме паузу і, як і раніше, зосереджуватиметься на боротьбі з інфляцією, а отже, інвесторам потрібно готуватися до тривалого періоду підвищених ставок", - зазначила інвестиційний директор BMO Family Office Керол Шляйф.

Котирування акцій Home Depot Inc (NYSE:HD). впали на 7,1% за підсумками сесії і очолили зниження в індексі Dow Jones. Найбільша в США мережа магазинів товарів для дому в четвертому фінансовому кварталі, що завершився 29 січня, збільшила виручку слабкіше за прогнози і дала річний прогноз, що розчарував інвесторів.

Папери Walmart (NYSE:WMT) Inc. подорожчали на 0,6% і єдині з 30 представників індексу Dow завершили торги в плюсі. Найбільша американська компанія роздрібної торгівлі збільшила чистий прибуток і виручку в четвертому фінкварталі (листопад-січень), хоча і дала слабкі прогнози на поточний квартал і рік.

Вартість акцій провідного автомобільного ритейлера країни AutoNation (впала на 8,9% після того, як аналітики J.P. Morgan погіршили рекомендацію для них до "нижче ринку" з "нейтрального рівня".

Ціна акцій Constellation Energy Corp. опустилася на 4,9% на повідомленні BofA Securities про зниження рекомендації для них до "нейтрального рівня" з "купувати".

Ірландська Medtronic Plc, що є одним з найбільших виробників медичного обладнання у світі, отримала в третьому фінкварталі скоригований прибуток і виручку, що кращі за очікування експертів. На цій новині акції компанії, які торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі, подорожчали на 0,8%.

Папери General Mills Inc (NYSE:GIS). додали в ціні 4,4%. Один з найбільших виробників продуктів харчування в США тепер очікує підвищення скоригованого прибутку за підсумками 2023 фінроку, який завершиться в травні, на 7-8% порівняно з прогнозованими в грудні 4-6%. Оцінку органічного зростання виручки поліпшено до приблизно 10% з 8-9%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd