Фондові індекси країн АТР опускаються під час торгів

Фондові індекси найбільших країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) опускаються під час торгів у п'ятницю слідом за американським фондовим ринком.

Тиск на ринки акцій чинять побоювання з приводу подальшого зростання процентних ставок на тлі стійкості економіки США, на яку вказали свіжі статдані, і "яструбиних" коментарів представників керівництва Федеральної резервної системи (ФРС) США.

Президент Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретта Местер заявила, що вважає передчасним робити висновки про те, що інфляція в США стійко стала на шлях руху до цільового показника американського ЦБ у 2%.

Хоча інфляція дещо сповільнилася з літа минулого року, її рівень все ще залишається занадто високим, сказала Местер під час заходу в Університеті Південної Флориди в четвер. Січневий звіт про динаміку споживчих цін, опублікований минулого тижня, показав, що базова інфляція практично не сповільнюється, зазначила вона.

Глава ФРБ Сент-Луїса Джеймс Баллард під час виступу в штаті Теннессі сказав, що закликав до більш різкого підвищення ставок на минулому засіданні ФРС і не виключає масштабного кроку надалі.

Значення японського індексу Nikkei 225 до 7:13 кч зменшилося на 0,7%.

Лідерами зниження котирувань виступають акції інтернет-компанії Rakuten Group Inc. (TYO:4755) (-5,5%), Recruit Holdings Co (TYO:6098). Ltd., що володіє сайтами пошуку роботи, (-3,9%) і виробника промислового обладнання Keyence Corp. (-2,6%).

Крім того, дешевшають папери інвестиційно-технологічної SoftBank Group (TYO:9984) (-2,1%), виробника споживчої електроніки Sony (TYO:6758) (-2,3%), найбільшого в Азії ритейлера одягу Fast Retailing (TYO:9983) (-0,7%).

Китайський індекс Shanghai Composite до 7:23 кч опустився на 0,1%. Гонконгський Hang Seng втратив 0,7%.

Найбільше зниження на Гонконгській фондовій біржі показують котирування акцій виробника комп'ютерів Lenovo Group Ltd. - на 4%, ювелірної компанії Chow Tai Fook Jewellery Group Ltd. - на 3,8% та інтернет-компанії Baidu (NASDAQ:BIDU) Inc.

Ціна паперів інтернет-гіганта Alibaba (NYSE:BABA) опускається на 1,4%, виробника споживчої електроніки Xiaomi Corp. (HK:1810) - на 2,4%, інтернет-компанії Meituan (HK:3690) - на 2,6%.

Значення південнокорейського Kospi до 7:23 кч зменшилося на 0,9%.

Котирування паперів одного з найбільших у світі виробників чипів і електроніки Samsung Electronics Co. (KS:005930) знизилися на 1,7%, автовиробника Hyundai Motor (KS:005380) - на 0,5%.

Австралійський індекс S&P/ASX 200 за підсумками торгів упав на 0,86%.

Капіталізація найбільших гірничодобувних компаній світу BHP і Rio Tinto (LON:RIO) знизилася на 0,25% і зросла на 0,5% відповідно.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd