Фонд гарантування зміг продати за рік майно збанкрутілих банків на 1,6 мільярда

За підсумками 2022 року Фонд гарантування вкладів фізичних осіб отримав 1,57 мільярда гривень від продажу активів неплатоспроможних банків.

Сума непогашених кредитів неплатоспроможних банків сягає 230 млрд грн – Фонд  гарантування вкладів

Як повідомляє пресслужба Фонду, упродовж року Фонд провів у системі "Prozorro.Продажі" 1,6 тис аукціонів, із яких лише 154 аукціони завершилися успішно.

"Примітно, що майже 70% успішних аукціонів – на рахунку ПАТ "Промінвестбанк", процедура виведення з ринку якого розпочалася 25 лютого 2022 року, на другий день повномасштабного воєнного вторгнення", – зазначається у повідомленні.

Таким чином, до трійки неплатоспроможних банків за кількістю успішних аукціонів та сумою проданих активів увійшли:

  • ПАТ "Промінвестбанк" – 109 успішних торгів на суму майже 1,05 млрд грн;
  • АТ АКБ "Аркада" – 11 успішних аукціонів на суму майже 352,5 млн грн;
  • АТ "КБ "Земельний капітал" – 13 успішних аукціонів на суму 143,8 млн грн.

У Фонді уточнили, що на 88 зі 154 успішних аукціонів продавалися об’єкти нерухомості та земельні ділянки, від їх реалізації надійшло 1,08 млрд грн, а середній рівень конверсії (співвідношення ціни продажу до оціночної вартості) становив 132%.

Крім того, відбулися ще 32 успішні аукціони, лотами на яких були транспортні засоби банків. Сума продажу становить 11,2 млн грн, а середній рівень конверсії – 177%.

Також успішно завершився 21 аукціон з продажу права вимоги за кредитами (юридичних та фізичних осіб) на суму 118,4 млн грн. Середнє співвідношення ціни продажу до оціночної вартості під час продажу цього типу активів – майже 71%.

"Якщо минулого року на аукціони здебільшого виставлялося майно банків – об’єкти нерухомості, земельні ділянки, транспортні засоби тощо, то надалі ми плануємо давати ринку більшу пропозицію з продажу прав вимоги за кредитами. Це основні активи банків, які перебувають у нашому управлінні, і становлять майже 95% від загального обсягу активів", – зауважив директор департаменту консолідованого продажу активів Фонду гарантування вкладів Олександр Кульчицький.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd