Енергетична криза призведе до падіння економіки єврозони наступного року, – FT

Наступного року економіка єврозони скоротиться, оскільки висока інфляція та потенційна нестача енергії спричиняють скорочення виробництва та спровокують погіршення ситуації на ринку праці.

Еврозона не сможет избежать рецессии — Finance.ua

Про це свідчать дані опитування економістів, проведеного Financial Times, передає Forbes.

Майже 90% із 37 опитаних економістів заявили, що, на їхню думку, єврозона вже перебувати в рецесії, і більшість прогнозує скорочення валового внутрішнього продукту протягом усього наступного року.

Більшість економістів заявили, що, на їхню думку, Європа пережила найгіршу зі своїх енергетичних криз, спричинених вторгненням росії в Україну. Мʼяка осінь дозволила зберегти потужності газосховищ майже на повну потужність.

Однак багато хто побоюється, що перспектива нормування енергії може повернутися наступного року, особливо якщо ця зима буде надзвичайно холодною, що призведе до виснаження запасів, або якщо потоки газу з росії ще більше скоротяться у 2023 році.

Європейським країнам вдалося знизити свою залежність від імпорту російського газу, звернувшись до Норвегії, США та Близького Сходу, а також переключившись на альтернативні джерела енергії. Але економісти попереджають, що без постачання з росії набагато складніше поповнити найважливіші сховища газу в Європі напередодні наступної зими.

Очікується, що спад економіки в поєднанні зі значно вищою вартістю іпотечних кредитів у Європі викличе різкий розворот на ринку житла в регіоні. У середньому, за прогнозами економістів, ціни на житло в єврозоні наступного року впадуть на 4,7%.

Економісти прогнозують, що економіка єврозони скоротиться трохи менш ніж на 0,01% наступного року. Це більш песимістично, ніж Європейська комісія та ЄЦБ, які передбачали, що економіка блоку зросте на 0,3% та 0,5% наступного року відповідно.

На думку економістів, інфляція в єврозоні залишатиметься вищою за цільовий рівень ЄЦБ у 2% ще як мінімум два роки. У середньому вони очікують, що ціни зростуть трохи більше ніж на 6% у наступному році та майже на 2,7% у 2024 році.

Очікується, що наступного року зростання заробітної плати становитиме 4,4%, що нижче за прогноз ЄЦБ на рівні 5,2%. У середньому, за прогнозами економістів, безробіття зросте з рекордно низького рівня єврозони у 6,5% у жовтні до 7,1% наприкінці наступного року.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd