Експерти підрахували збитки інвесторів у китайські акції

За оцінками Financial Times і Bloomberg, інвестори, які вклали кошти в доларові облігації китайських девелоперів, втратили $130 млрд, пише Investing.

Зайшли в Китай: чому вклалися в акції китайських компаній і на кого  поставили

Через кризу, що триває вже другий рік, на китайському ринку нерухомості приблизно дві третини випущених облігацій втратили на цей час близько 30% своєї вартості.

«У несприятливих ринкових умовах і на негативному тлі новин очевидно, що розцінки на багато облігацій сильно впали з минулого року, — вважає старший кредитний аналітик Moody's Investors Service Седрік Лай. — Ми вважаємо, що дефолти щодо низки позик будуть продовжуватися цього року, особливо у девелоперів з великими обсягами погашення заборгованостей в іноземній валюті та слабкими продажами житла».

Зазначається, що доларові облігації низки китайських девелоперів зараз котируються на рівнях, близьких до дефолту.

Так, наприклад, облігації великого забудовника Kaisa Group Holdings Ltd з погашенням 7 вересня зараз котируються в $0,09 на $1 номіналу, що може завдати інвесторам збитків у $272 млн за облігаціями на суму $300 млн.

Облігації шанхайського забудовника Shanghai Shimao Co Ltd зараз оцінюються в $0,1 на $1 номіналу — потенційний збиток інвесторів за даними облігаціями становить $268 млн.

Негативний новинний фон сьогодні, 24 серпня, був підкріплений звістками про початок розслідування щодо чинних та колишніх топ-менеджерів трьох девелоперських та ріелторських компаній C&D Real Estate Group, China Resources Land та Shenzhen Talents Settlement Group.

Топ-менеджерів звинувачують у корупції, хабарництві та махінаціях.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd