EIB випустив блокчейн-облігації у фунтах стерлінгів

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) випустив першу цифрову облігацію, номіновану у фунтах стерлінгів. Вона створена на приватному блокчейні. Партнерами проекту стали BNP Paribas, HSBC і RBC Capital Markets.

ЄІБ випустив першу в історії цифрову облігацію у фунтах стерлінгів — Мінфін

Блокчейн-облігації зберігатимуться на рахунках цифрових цінних паперів у HSBC Orion. А компанії BNP Paribas Securities Services, RBC і HSBC стануть кастодіальними зберігачами клієнтських активів.

Облігація має плаваючу відсоткову ставку і оцінюється в суму 50 млн фунтів стерлінгів ($61,60 млн). При цьому приватний блокчейн має публічний дзеркальний запис. Це дає змогу зберегти анонімність для клієнтів, але забезпечить прозорість операцій.

Зазначимо, що в юридичному плані цифрові облігації регулюються Люксембургом. У цій країні отримала реєстрацію HSBC Orion — платформа токенізації банків. Влада дозволила компанії випускати, зберігати і передавати цифрові цінні папери через технології розподіленого реєстру (DLT).

Блокчейн-облігації мають той самий функціонал, правовий статус і структуру, що і традиційні бонди. Однак, за рахунок блокчейну такі цінні папери стають більш прозорими. До того ж, на відміну від класичних облігацій, цифрові активи можна ділити на малі частки для спільних інвестицій.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd