Dragon Capital оновив прогноз щодо інфляції та курсу долара в Україні

Аналітики Dragon Capital оновили прогноз обмінного курсу та інфляції у 2023 році та очікують зростання економіки на 3,0% р/р, зазначивши при цьому, що резерви НБУ на кінець 2023 року залишаться на рівні $37 млрд, передає Finance.ua.

Як йдеться в оновленому прогнозі Dragon Capital, прогноз курсу гривні на кінець року покращено до 39 грн/дол., порівняно з попереднім прогнозом 43 грн/дол.

При цьому прогноз зростання ВВП у 2023 році збережено на рівні +3,0% р/р (прогноз був поліпшений у квітні 2023 з -0,5% р/р).

«Зважаючи на покращення прогнозу валютного курсу та більш стрімке, ніж очікувалось, сповільнення темпів споживчої інфляції в останні місяці, ми також знизили наш прогноз інфляції на кінець 2023 року на 3,5 в. п., до 12,5% р/р. Ми очікуємо, що сприятлива динаміка інфляції дозволить НБУ знизити облікову ставку до 20% до кінця року», — йдеться в заяві аналітиків.

Аналітики зазначають, що прогноз Dragon Capital побудований на припущенні, що дію зернової угоди буде продовжено після 18-го липня, хоча відвантаження зерна буде відбуватись із затримками через перешкоди, які створює росія.

«Очікуючи врожай зерна в цьому році на рівні 55 млн тон, ми оцінюємо середньомісячний експортний потенціал зерна близько 3,5 млн тон, порівняно з 4,4 млн тон в місяць фактичного експорту з початку дії зернової угоди. При цьому пропускна здатність альтернативних експортних шляхів суттєво розширилась, оціночно до 3,2 млн тон зернових в місяць, порівняно з 1−1,5 млн тон у перші місяці війни», — зауважили аналітики компанії.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd