"Доступні кредити": Кабмін продовжив пільгове кредитування аграріїв і скасував позики під 0%

Кабінет міністрів вніс зміни до державних програм "Доступні кредити 5-7-9%" та "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" з метою їх оптимізації в умовах воєнного стану.

Відповідну постанову уряд ухвалив на засіданні у вівторок, 13 березня, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Серед іншого, прийнятими змінами продовжено надання державної фінансової підтримки бізнесу, зокрема, сільськогосподарським товаровиробникам, які отримали кредити у рамках проведення посівної кампанії у 2022 році.

Зокрема. продовжено строк, протягом якого сільгоспвиробники зможуть отримати фінансову підтримку для посівної кампанії, у тому числі, шляхом пролонгації виданих у минулому році кредитів за умови погашення представниками великого та середнього агробізнесу до 25% його суми. Також продовжена можливість надання державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за такими кредитами.

Крім того, у межах державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" передбачено:

- встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для середніх та великих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних;

- встановлення по кредитам на інвестиційні цілі компенсаційної ставки для мікро та малих підприємств на рівні 7% річних з можливістю зменшення для інвестиційних кредитів до 5%;

- встановлення компенсаційної ставки 9% річних для кредитів на поповнення обігового капіталу для всіх підприємств;

У межах державної програми "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" передбачено:

- встановлення компенсаційної винагороди для середніх та великих підприємств 11% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 9% річних;

- встановлення компенсаційної винагороди для мікро та малих підприємств 9% річних з можливістю зменшення за умови створення нових робочих місць до 7% річних.

Окрім того, постановою також передбачено:

- відміну компенсаційних ставок за кредитами та компенсаційної винагороди за лізингом на рівні 0 % річних;

- виключення фінансування з метою запобігання та подолання наслідків пандемій COVID-19, у тому числі, рефінансування таких кредитів.

"Це дозволить оптимізувати витрати держбюджету на фінансування зазначених програм відповідно до викликів часу, спрямувавши фінансування на більш актуальні напрями, забезпечити безперервне фінансування в умовах росту ринкових відсоткових ставок за позиками та кредитного портфеля", – зазначається у повідомленні Мінфіну.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd