Долар зростає, оскільки прогнози щодо вищих ставок у США стимулюють валютні ринки

Долар твердо тримається близько семитижневого піку в понеділок після того, як багато сильних економічних даних США зміцнили думку про те, що Федеральній резервній системі доведеться підвищувати процентні ставки далі і довше.

Дані у п'ятницю показали, що споживчі витрати у США різко зросли у січні, а інфляція прискорилася. Індекс цін на особисте споживання, найважливіший показник інфляції для ФРС, минулого місяця підскочив на 0,6% після зростання на 0,2% у грудні.

Індекс долара, який вимірює валюту США по відношенню до шести основних валют, зріс на 0,038% до 105,21, що трохи менше семитижневого максимуму 105,32, біля якого він торкнувся в п'ятницю після виходу гарячіших, ніж очікувалося, даних.

Індекс зріс на 3% за лютий і має перервати чотиримісячну смугу невдач, оскільки інвестори коригують свої очікування щодо того, що процентні ставки в США залишатимуться високими довше.

Наразі ринок розраховує, що ставки досягнуть піку в 5,4% у липні і залишаться вищими за 5% до кінця року.

"Ми трохи нервуємо", - сказав Мох Сіонг Сім, валютний стратег Bank of Singapore, додавши, що ринок не впевнений у майбутніх темпах підвищення процентної ставки ФРС.

Чи зможе (ФРС) зберегти підвищення на 25 базисних пунктів? Чи будуть змушені знову прискорити темпи? Отже, я думаю, що це питання, з якими стикається ринок», - сказав Сім.

- І однозначної відповіді наразі немає.

Політики ФРС, які виступали у п'ятницю, не наполягали на поверненні до торішнього різкого підвищення ставок, припускаючи, що на даний момент центральні банки задоволені тим, що дотримуються курсу поступового посилення, незважаючи на ознаки того, що інфляція не знижується, як вони сподівалися.

Раніше цього місяця ФРС підвищила ставку на 25 базисних пунктів і, як очікується, підвищить її на таке ж значення на засіданні 21-22 березня, хоча деякі аналітики бачать можливість підвищення на 50 базисних пунктів, якщо інфляція залишиться високою, а економічне зростання залишиться сильним.

"Тепер ми вважаємо, що підвищення ставок на 50 базисних пунктів у березні набагато ближче, ніж наше попереднє припущення про 25 базисних пунктів", - сказав Кевін Каммінс, головний економіст NatWest Markets. "Ми оцінюємо ймовірність того, що FOMC підніме на 50 базисних пунктів, близько 60%".

Ринки також підштовхнули вгору ймовірні максимуми ставок Європейського центрального банку та Банку Англії.

Прибутковість дворічних казначейських облігацій США, яка зазвичай змінюється відповідно до очікувань за процентними ставками, зросла на 3,4 базисних пункти до 4,839%, що трохи менше тримісячного максимуму в 4,840%, якого вона торкнулася в п'ятницю.

Євро не змінився і закріпився близько семитижневого мінімуму $1,0536, досягнутого в п'ятницю. Стерлінг був останнім на рівні 1,1943 доларів, знизившись на 0,01% за день.

Японська єна зміцнилася на 0,12% до 136,29 за долар, опустившись до більш ніж двомісячного мінімуму 136,58 на початку сесії.

Керуючий Банку Японії Кадзуо Уеда, який вступає на посаду, заявив у понеділок, що переваги поточної грошово-кредитної політики банку переважують витрати, наголосивши на необхідності збереження підтримки економіки країни наднизькими відсотковими ставками.

Австралієць впав на 0,25% до 0,671 долара, торкнувшись майже двомісячного мінімуму 0,6705 долара. Ківі впав на 0,28% до долара США до 0,614 долара.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd