Долар зростає, оскільки побоювання з приводу COVID у Китаї спонукають до покупок активів-прихістків

Долар США впевнено виріс по відношенню до основних валют у понеділок, оскільки зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 у Китаї призвело до нових обмежень і позначилося на настроях світових інвесторів.

Когда и почему доллар может вырасти до 40 грн. — Деньги — tsn.ua

Китай бореться із численними спалахами COVID. У неділю в Пекіні було зареєстровано два випадки смерті, і в понеділок найгустонаселеніший район міста закликав мешканців залишатися вдома.

Нові випадки поставили під сумнів надії, що уряд незабаром зможе послабити жорсткі обмеження. Це зміцнило долар, який сприймається як прихісток за часів глобального економічного стресу.

Долар виріс на 0,5% по відношенню до японської ієни до 141,07, найвищого рівня з 11 листопада. Тим часом євро впав на 0,62% по відношенню до долара США до 1,026 долара.

"Перспективи китайського ринку з нульовим рівнем COVID залишаться ключовим джерелом волатильності", - сказала Керол Конг, валютний стратег Австралійського банку Співдружності.

«Якщо ми побачимо ще одне посилення обмежень, це вкаже на те, що китайські офіційні особи все ще побоюються будь-якого можливого повторного відкриття».

Долар США також дещо відновився після різкого падіння останніми тижнями, зазначають аналітики Commerzbank у дослідницькій записці.

Індекс долара, який відстежує валюту по відношенню до основних аналогів, упав більш ніж на 6% із 20-річного максимуму у жовтні. Падіння рівня інфляції США минулого місяця породило ставки те що, що Федеральна резервна система США уповільнить підвищення відсоткові ставки.

Тим не менш, у понеділок індекс залишався приблизно на 12% вище за рік. Агресивне підвищення процентних ставок ФРС призвело до зростання прибутковості облігацій у 2022 році, що призвело до відтоку грошей назад до активів із фіксованим доходом, номінованих у доларах.

Китайський юань відкрився на рівні 7,1451 за долар і послабився до мінімуму 7,1708, найнижчого рівня з 11 листопада.

Газета «Женьмінь жибао», рупор Комуністичної партії Китаю, у понеділок опублікувала статтю, в якій знову наголошується на необхідності раннього виявлення інфекцій, але при цьому слід уникати універсального підходу.

Інвестори будуть дуже зацікавлені у протоколі листопадового засідання ФРС, який має бути опублікований у середу, для будь-яких натяків на перспективи процентних ставок.

«() ФРС чинить опір голубиному наративу ринку після жовтневих даних щодо інфляції», - сказав Мох Сіонг Сім, валютний стратег Bank of Singapore.

Криптовалюти залишалися під тиском: біткойн впав на 1,6% до 16 003 доларів. Згідно із заявами про банкрутство, FTX винна своїм 50 найбільшим кредиторам майже 3,1 мільярда доларів, оскільки криптовалютна біржа, що впала, проводить стратегічний аналіз своїх глобальних активів.

Востаннє фунт стерлінгів торгувався на рівні 1,182 доларів, знизившись на 0,51% за день.

Австралійський долар впав на 0,49% до долара США до 0,664 долара, а ківі впав на 0,44% до 0,613 долара.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd