Долар зазнав найбільших місячних втрат з 2010 року, перед виступом Пауелла

Долар впав з тижневого максимуму в середу напередодні виступу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла, в той час як оптимізм щодо можливого послаблення обмежень щодо COVID у Китаї може призвести до найбільших щомісячних втрат більш ніж за 20 років.

Когда и почему доллар может вырасти до 40 грн. — Деньги — tsn.ua

Євро показав один із найкращих результатів, піднявшись на цілих 0,3% напередодні даних щодо інфляції в єврозоні, які можуть показати перше уповільнення з червня минулого року.

Очікується, що споживча інфляція зросте на 10,4% у листопаді порівняно з остаточним значенням у жовтні, що становить 10,6%. Це, як і раніше, більш ніж у п'ять разів перевищує цільову ставку Європейського центрального банку. Але після майже двох років практично неухильне прискорення інфляції, ринки можуть вітати будь-які ознаки того, що гірше вже позаду.

Європейські активи зросли у вівторок після того, як інфляція в Іспанії та низці великих земель Німеччини знизилася.

«Основна увага буде приділена сьогоднішньому терміновому індексу споживчих цін у ЄС, який може визначити, чи ми отримаємо 50 базисних пунктів або 75 базисних пунктів, коли ЄЦБ збереться трохи більше ніж за два тижні», - головний ринковий стратег CMC Markets. - сказав Майкл Х'юсон.

«З'являється все більше свідчень того, що ми, можливо, наближаємось до піку інфляції, якщо керуватися напрямом руху цін на сировинні товари за останні кілька місяців».

Востаннє євро виріс на 0,2% до 1,0348 долара, піднявшись із тижневого мінімуму раніше в середу на рівні 1,0319 долара. Відносно фунта стерлінгів він виріс на 0,1% до 86,46 пенса.

Індекс долара США, який вимірює динаміку долара по відношенню до шести основних валют, впав на 0,22% до 106,64 порівняно з нічним максимумом 106,90.

У листопаді він втратив близько 4,3%, що стало найбільшим падінням за один місяць з червня 2010 року, оскільки інвестори підвищили свої ставки на те, що інфляція досягла піку, і ФРС незабаром просигналізує про перехід до м'якшої позиції у грошово-кредитній політиці.

Пауелл виступить в Інституті Брукінгса у Вашингтоні о 18:30 за Грінвічем з промовою про економічні перспективи та ринок праці, а дані про зайнятість у приватному секторі за листопад будуть представлені о 13:15 за Грінвічем.

Ринки демонструють, що інвестори припускають із вірогідністю 63,5% ймовірність того, що ФРС підвищить відсоткові ставки всього на півпункту 14 грудня, та з ймовірністю 36,5% ще одне підвищення на 75 базисних пунктів.

Президент ФРБ Нью-Йорка Джон Вільямс заявив у понеділок, що центральному банку необхідно наполягати на підвищенні ставок, а президент ФРБ Сент-Луїса Джеймс Буллард заявив, що для посилення політики ще є багато можливостей.

«Основне посилання полягає в тому, що ФРС незадоволена нинішнім рівнем інфляції та зайнятості», - сказав Барт Вакабаяші, керуючий філією State Street у Токіо.

«Пауелл продовжуватиме помилятися в яструбиній позиції на даний момент».

Долар виріс на 0,1% по відношенню до єни до 138,75 єни, оскільки пара продовжила консолідацію після відскоку від тримісячного мінімуму 137,50 у понеділок.

Стерлінг залишився на рівні 1,1962 доларів.

Тим часом у Китаї дані показали, що виробництво виявилося слабшим, ніж очікувалося, оскільки політика уряду щодо боротьби з COVID-19 продовжує підривати економічну активність.

Офшорний юань зміцнився до долара, який знизився на 0,1% до 7,1483.

Китайські чиновники охорони здоров'я заявили у вівторок, що вони прискорять вакцинацію людей похилого віку від COVID-19, прагнучи подолати камінь спотикання у зусиллях послаблення непопулярних обмежень «нульового COVID», які викликали енергійні протести в останні дні.

"Загалом, схоже, що Китай готовий перейти від нульового COVID до життя з COVID", - написав Кім Манді, стратег Commonwealth Bank of Australia, у записці для клієнта.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd