Долар впав до 3-місячного мінімуму щодо ієни через коментарі Пауелла про уповільнення темпів підвищення ставки ФРС

Долар впав більш ніж на 1,5% до тримісячного мінімуму щодо ієни у четвер після коментарів голови ФРС Джерома Пауелла про те, що підвищення ставок у США може бути згорнуте «вже в грудні», хоча євро не зміг подолати сильний рівень опору.

Когда и почему доллар может вырасти до 40 грн. — Деньги — tsn.ua

Агресивні темпи підвищення ставки Федеральної резервної системи цього року призвели до стрімкого зростання долара завдяки вищій прибутковості в США та побоюванням, що центральний банк підштовхне економіку США до рецесії у своїх спробах подолати інфляцію, але Пауелл сказав у середу, що «уповільнення на поточному рівні - добрий спосіб збалансувати ризики».

Однак він додав, що контроль над інфляцією «вимагатиме проведення політики на обмежувальному рівні протягом деякого часу».

Долар США впав на 1,64% до 135,85 єни, найнижчого рівня з 23 серпня, але згодом трохи відновився до 136,38.

Пара долар-ієна надзвичайно чутлива до змін прибутковості довгострокових казначейських облігацій США, яка впала після коментарів Пауелла до майже двомісячного мінімуму за ніч у 3,6%. Востаннє вони становили 3,6237%.

"Очевидно, що мова була менш яструбиною, ніж побоювалися", - сказав Родріго Катріл, старший валютний стратег National Australia Bank. «Єна лідирує, і це має сенс, коли ви дивитеся на великий, великий рух довгострокових ставок у США».

Проте реакція ринку «дещо дивовижна», сказала Катріл. «Голова ФРС насправді щойно підтвердив нещодавню думку про те, що слід очікувати на менше підвищення (на наступному засіданні 14 грудня), але він ще раз підкреслив, що вони ще не завершені, і ми повинні очікувати набагато вищого підвищення ставки».

Ринки оцінюють 80% ймовірність того, що ФРС підвищить ставки на 50 базисних пунктів на наступному засіданні, порівняно з 20% ймовірністю ще одного підвищення на 75 базисних пунктів, згідно інструменту CME Fedwatch.

І євро, і фунт стерлінгів також зросли, але не змогли пробити нещодавні рівні опору.

Євро зріс на 0,2% до 1,0432 долара після того, як на початку дня торгувався до 1,0463 долара. Фунт торгувався на рівні $1,2114, додавши 0,46%.

«Наступний важливий рівень опору для євро/долара знаходиться на рівні 1,0500, який тримався досі цього місяця. Прорив вище цього рівня може відчинити двері для тривалого відскоку вгору до максимумів кінця травня/початку червня близько 1,0800», - зазначають аналітики MUFG.

Долар ослаб по відношенню до більшості інших валют G10, торкнувшись швейцарського франка, тоді як австралійський долар досяг 0,684 долара, найвищого рівня з 13 вересня, а новозеландський долар досяг 0,6341 долара, найвищого рівня з 17 серпня.

Австралієць та ківі також були підтримані ознаками того, що китайський уряд пом'якшить свою політику нульового COVID.

Гігантські міста Гуанчжоу і Чунцин оголосили про послаблення обмежень COVID у середу, в той час як офіційні особи в Чженчжоу, де знаходиться завод Foxconn, який є найбільшим у світі виробником Apple iPhone і був ареною заворушень робітників через COVID, також оголосили «організований» поновлення бізнесу.

Китайський юань зазнав деякої волатильності в офшорній торгівлі після повідомлень ЗМІ про те, що столиця Пекін дозволить деяким людям пройти домашній карантин. Востаннє долар зміцнився на 0,4% до 7,074 юаня після того, як він ослаб на цілих 0,3% до двотижневого мінімуму 7,0256.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd