Долар стабільний, оскільки міцні дані з США тримають яструбів ФРС під контролем

Долар був на передньому краї в понеділок, чому сприяли сильні економічні дані зі Сполучених Штатів, які, на думку трейдерів, утримуватимуть Федеральний резерв на шляху посилення грошово-кредитної політики довше, ніж очікувалося.

Долар США трохи зміцнився по відношенню до більшості основних валют на азійських торгах, у результаті фунт упав на 0,06% до 1,2035 долара. По відношенню до японської ієни долар тримався близько двомісячного максимуму на позначці 134,11.

Австралієць зріс на 0,17% до 0,6890 доларів після падіння майже на 0,6% минулого тижня.

Торги у понеділок, ймовірно, будуть слабкими, оскільки ринки США закриті у зв'язку із Днем президентів.

Безліч даних із найбільшої економіки світу за останні тижні, що вказують на все ще обмежений ринок праці, стійку інфляцію, стійкі роздрібні продажі та вищі ціни виробників, підвищили очікування того, що центральний банк США має ще багато зробити для стримування інфляції, що відсоткові ставки мають бути вищими.

«Наступного тижня долар може зростати, враховуючи недавні економічні дані, які підтверджують думку про більш високі відсоткові ставки на більш тривалий термін», - сказала Керол Конг, валютний стратег із Commonwealth Bank of Australia.

Ринки тепер очікують, що ставка за фондами ФРС досягне піку трохи нижче за 5,3% до липня.

Яструбові коментарі представників ФРС також підтримали долар США, оскільки вони дали зрозуміти, що відсоткові ставки мають бути вищими, щоб успішно придушити інфляцію.

Так само два політики Європейського центрального банку (ЄЦБ) заявили в п'ятницю, що відсоткові ставки в єврозоні ще можуть трохи зрости, що підштовхнуло ринкові ціни до пікової ставки ЄЦБ.

Це, однак, мало вплинуло на зростання євро, яке впало на 0,08% до 1,06855 долара.

"Яструбові коментарі ЄЦБ навряд чи нададуть підтримку євро, враховуючи силу долара", - сказав Конг.

Індекс долара США знизився на 0,05% до 103,93, хоча за місяць він зріс майже на 2%, утримуючи його на шляху першого місячного зростання з вересня минулого року.

Новозеландський долар впав на 0,07% до 0,6238 долара через рішення Резервного банку Нової Зеландії за процентною ставкою в середу.

Очікується, що РБНЗ лише трохи скоротить свою кампанію щодо посилення політики, підвищивши відсоткову ставку на півпункту до 4,75%.

«При такій високій інфляції... відмова від курсу може означати, що в майбутньому будуть потрібні ще вищі відсоткові ставки», - кажуть аналітики ANZ.

Щодо Азії, то Китай у понеділок, як і очікувалося, зберіг базові кредитні ставки без змін шостий місяць поспіль у лютому, при цьому друга за величиною економіка світу демонструє дедалі більше ознак відновлення після спаду, спричиненого пандемією.

Офшорний юань востаннє був на рівні 6,8741 за долар, тоді як материковий юань наразі купують по 6,8657 за долар.

«Ми, як і раніше, очікуємо, що Народний банк Китаю знизить базові ставки за однорічними та п'ятирічними кредитами на 20 базисних пунктів кожен цього року», - заявили аналітики Maybank.

"Це допоможе прискорити кредитну підтримку, щоб надати додатковий імпульс раннім етапам відновлення економіки".

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd