Долар дешевшає перед публікацією підсумків засідання Федрезерву

Долар США дешевшає до євро, єни та фунта стерлінгів на торгах у середу перед публікацією підсумків засідання Федеральної резервної системи (ФРС).

Курс валют в Украине на 13 ноября — Деньги — tsn.ua

Напередодні американська валюта різко подешевшала за публікацією даних міністерства праці США, які показали суттєве уповільнення інфляції в Штатах у листопаді.

Споживчі ціни (індекс CPI) минулого місяця зросли на 7,1% у річному обчислені - мінімально з грудня 2021 року. Темпи інфляції знизилися порівняно з 7,7% у жовтні. Експерти, опитані Market Watch, в середньому очікували на менш суттєве уповільнення - до 7,3%.

Опубліковані статдані збільшили надії інвесторів на те, що ФРС зможе зупинити цикл підйому базової ставки раніше, ніж очікувалося раніше.

У середу Федрезерва завершує дводенне засідання. Переважна більшість експертів очікує, що він уповільнить темпи зростання ставки після її підвищення на 75 базисних пунктів (б.п.) за підсумками чотирьох попередніх засідань. Ставку, як очікується, буде збільшено на 50 б.п., до 4,25-4,5%.

Індекс, що розраховується ICE, що показує динаміку долара США щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), в середу втрачає 0,14%. Напередодні він опускався до мінімуму із червня.

Пара євро/долар за даними на 14:05 EET у середу торгується на рівні $1,0653 порівняно з $1,0634 на закриття попередньої сесії.

Курс фунта на цей час становить $1,2378 проти $,2365 напередодні.

Курс долара в парі з ієною опустилася до 134,98 єни порівняно зі 135,59 єни за підсумками попередніх торгів.

У вівторок американська валюта подешевшала на 0,9% до євро, на 0,8% до фунта та на 1,5% до єни.

У четвер також відбудуться засідання Європейського центрального банку (ЄЦБ), Банку Англії, швейцарського та норвезького центробанків.

Європейський ЦБ також може уповільнити темпи підйому ключових ставок до 50 б.п. після підвищення на 75 б.п. у жовтні та вересні, очікують експерти.

Інфляція в єврозоні в листопаді сповільнилася до 10% у річному вираженні з 10,6% у жовтні, "і цього буде достатньо, щоб "голуби" у керівництві ЄЦБ взяли гору на грудневому засіданні", вважають експерти Commerzbank.

"Хоча ці дані не показали переконливого зниження інфляційного тиску з огляду на різкі коливання цін на енергоносії вже є сигнали, що інфляція в єврозоні, можливо, досягла пікового рівня, - йдеться в огляді банку. - Це означає, що ЄЦБ, ймовірно, продовжить рухатися синхронно з ФРС і стримає темпи підйому ставок".

Європейський ЦБ також готується подати у четвер план скорочення обсягу активів на балансі, що досяг 5 трлн євро після багаторічного викупу облігацій Центробанком.

Від Банку Англії інвестори також чекають на уповільнення темпів підвищення ставки до 50 б.п. з 75 б.п. на попередньому засіданні.

Курс долара в парі з юанем піднявся до 6,9499 юаня проти 6,9448 юаня напередодні.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd