Долар дешевшає до євро, єни та фунта на сигналах послаблення інфляції в США

Долар США дешевшає до євро, єни та фунта стерлінгів на торгах у понеділок завдяки новим сигналам уповільнення інфляції в Штатах, що збільшили надії трейдерів на те, що Федеральна резервна система (ФРС) зможе зупинити цикл підйому базової процентної ставки.

Курс валют на 15 июня — доллар стоит менее 27 гривен — Украина — tsn.ua

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, ієна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), втрачає в ході торгів 0,29%, ширший WSJ Dollar Index - 0,39%.

За даними на 7:55 EET у понеділок пара євро/долар торгується на рівні $1,0684 порівняно з $1,0644 на закриття попередньої сесії.

Вартість американської валюти в парі з ієною опустилася до 131,83 єни порівняно з 132,11 єни за підсумками попередніх торгів.

Курс фунта до долара піднявся до $1,2152 проти $1,2093 у п'ятницю.

Статдані з американського ринку праці, оприлюднені минулої п'ятниці, показали мінімальне з грудня 2020 року зростання кількості робочих місць в економіці США в грудні - на 223 тис. Безробіття в Штатах знизилося до 3,5% з 3,6% у листопаді.

При цьому середня погодинна оплата праці у приватному секторі у грудні зросла на 0,3% щодо попереднього місяця та на 4,6% у річному вираженні. Темпи підйому сповільнилися порівняно з 0,4% і 4,8% відповідно в листопаді і виявилися слабшими за очікування аналітиків (0,4% і 5%).

Член ради управляючих Федрезерва Ліза Кук, однак, не надто оптимістична щодо перспектив уповільнення інфляції, зазначає Market Watch.

"Незважаючи на низку надихаючих сигналів, які ми бачили останнім часом, інфляція залишається надмірно високою, і це викликає серйозне занепокоєння", - сказала вона під час виступу минулої п'ятниці на заході Американської економічної асоціації, що пройшов у Новому Орлеані.

Президент Федерального резервного банку (ФРБ) Атланти Рафаель Бостік заявив на тому ж заході, що бачить необхідність підйому ставки ФРС до 5,25%.

"Нам, як і раніше, доведеться багато зробити", - сказав Бостік.

У грудні американський ЦП збільшив ставку на 50 базисних пунктів до 4,25-4,5%.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd