Дохідність 3-місячних депсертифікатів НБУ впала значніше за облікову ставку

Правління НБУ вирішило знизити облікову ставку на 0,5 в. п. – до 14,5%, а інші ставки знизити одразу на 1,5 в.п.

В умовах циклу пом'якшення процентної політики та стійкого уповільнення інфляції необхідність у суттєвій різниці між ставкою за 3-місячними депозитними сертифікатами та обліковою ставкою зменшується, заявили в НБУ.

З огляду на це НБУ з 15 березня знизив ставку за тримісячними ДС на 1,5 в. п. – до 17,5%.

Крім того, НБУ зменшив ставку за кредитами рефінансування на 1,5 в. п. – до 19,5%.

Ставка за ДС овернайт і надалі відповідатиме рівню облікової ставки – зменшена на 0,5 в.п. до 14,5%.

Пом’якшення процентної політики підтримає відновлення економіки, не створюючи загроз для макрофінансової стійкості. Новий рівень ставок за операціями НБУ є достатнім для підтримання привабливості гривневих активів, курсової стійкості та збереження помірної інфляції.

НБУ за потреби продовжить модифікувати параметри операцій з тримісячними ДС. Зокрема, з 19 квітня для визначення ліміту вкладень банків у тримісячні ДС приріст гривневих депозитів фізичних осіб строком понад 93 дні розраховуватиметься за останні 12 місяців (а не з 4 квітня 2023 року, як це відбувається зараз). Це стимулюватиме банки нарощувати портфелі строкових гривневих депозитів населення, що важливо для підтримання курсової стійкості та захисту міжнародних резервів.

НБУ продовжуватиме цикл пом’якшення процентної політики за умови сталого зниження ризиків для інфляції та курсової стійкості.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd