До кінця тижня ЄС схвалить пакет фінансової допомоги Україні у розмірі €9 млрд – Bloomberg

Найближчими днями Європейський Союз завершить роботу над деталями фінансового пакета для України у розмірі €9 млрд, щоб підтримати країну в умовах війни.

Європейський Союз позитивно оцінив імплементацію реформ в Україні – річний  звіт ЄС | Євроінтеграційний портал Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на трьох чиновників ЄС.

Нова програма макрофінансової допомоги для Києва складатиметься з 25-річних кредитів із 10-річним пільговим періодом для відшкодування основної суми, поінформували джерела, додавши, що процентні платежі покриватимуться з бюджету ЄС.

За словами офіційних осіб, пропозиція, ймовірно, буде готова пізніше цього тижня. Лідери ЄС мають зустрітися у четвер та п'ятницю у Брюсселі, щоб обговорити план реконструкції України та її заявку на членство у блоці. План допомоги має бути схвалений усіма 27 державами-членами.

Держави-члени, за словами чиновників, нададуть близько €8 млрд. Решта надійде з бюджету ЄС.

Одне з джерел повідомило, що перша виплата відбудеться цього літа.

ЄС планує передати ще три-чотири транші до кінця року, хоча це залежатиме від наявності гарантій та фінансових потреб України, повідомили виданню люди, які побажали залишитися неназваними.

Очікується, що фінансовий пакет передбачатиме деякі умови, що враховуватимуть поточні обставини України та будуть пов'язані із зусиллями щодо відновлення країни і недопущення нецільового використання коштів, заявили представники ЄС.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd