До чого призведе підвищення облікової ставки НБУ до 25%: озвучено прогноз

Підвищення облікової ставки НБУ до 25% спрямоване на забезпечення курсової стабільності та стримування інфляції під час війни. Про це під час ефіру KSE live заявив заступник голови Нацбанку Сергій Ніколайчук.

НБУ вирішив підвищити облікову ставку до 25% - FINBALANCE

За словами Сергія Ніколайчука, збереження низьких ставок за гривневими запозиченнями в умовах воєнного стану сприяло підвищенню попиту на валюту: у результаті тиск на готівковому ринку посилювався, міжнародні резерви виснажувалися, а макроекономічні дисбаланси поглиблювалися.

«Чистий продаж валюти з резервів, що став основним інструментом фіксації валютного курсу, зростав дуже високими темпами: якщо у березні ми продавали на ринку $1,8 млрд, то у квітні вже $2,2 млрд, а у травні цей обсяг зріс до $3,4 млрд. Ми бачили, як «штормило» готівковий валютний ринок», – констатував заступник голови НБУ.

Така ситуація, зазначає експерт, вимагала рішучих та оперативних дій з боку регулятора з метою недопущення ще більшого розбалансування.

Згідно з очікуваннями НБУ, уряд відреагує на рішення щодо облікової ставки підвищенням прибутковості за гривневими ОВДП, завдяки чому папери стануть привабливішими для населення. На перегляд показника та підвищення прибутковості за облігаціями відреагують і банківські депозити: це дозволить знизити тиск на валютний ринок та надалі утримувати курсову стабільність.

«За депозитами процес буде поступовим і триватиме кілька місяців», – прогнозує заступник голови НБУ.

Що ж до кредитування, то на тлі підвищення облікової ставки банки будуть обережнішими у підвищенні ставок за кредитами, орієнтуючись насамперед на стан своїх позичальників. Ставки за держпрограмами в умовах воєнного стану навряд чи змінюватимуться.

Крім того, зазначає Сергій Ніколайчук, рішення НБУ вплине на економіку України шляхом забезпечення подальшої безперебійної роботи банківської системи, контролю за темпами зростання цін, підтримки фіксованого курсу до моменту створення передумов для керованого повернення до плаваючого курсу тощо.

Нагадаємо, Нацбанк України ухвалив рішення щодо підвищення облікової ставки до 25% річних.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd