Держбанки не будуть докапіталізовувати у 2023 році

Міністерство фінансів наразі не планує докапіталізацію державних банків у наступному році, проте така потреба може виникнути після проведення стрес-тестів банків.

Держбанки не будуть докапіталізовувати у 2023 році — Фiнансовий клуб

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв`ю РБК-Україна.

«Ні, поки не передбачена. Цю потребу може оцінити певне стрес-тестування, яке проводиться Національним банком. Якщо буде така потреба і буде неможливість виконання держбанками певних нормативів – будемо думати про це», – сказав Марченко, відповідаючи на запитання про можливу докапіталізацію держбанків.

«У військовий період часу досить сприятлива політика у частині нормативів, виконання їх банками, в тому числі державними. Тому побачимо, на даному етапі я б не ставив це питання як особливо нагальне. У нас є інші проблеми, які ми маємо закрити», – додав очільник Мінфіну.

Водночас він констатував, що у нинішніх умовах банки не зацікавлені у кредитуванні бізнесу.

«Банки не зацікавлені сьогодні в кредитуванні. "Доступні кредити 5-7-9" – це єдина програма, яка кредитує, з компенсацією відсоткової ставки. Є дуже мало нових кредитних рішень, без урахування "5-7-9". Коштів у банківській системі більш ніж достатньо, ліквідність надзвичайно велика. Способи використання цієї ліквідності всім відомі. Але банки воліють використовувати депозитні сертифікати як спосіб збереження власної ліквідності», – пояснив Марченко.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd