Держбанки мають перерахувати в бюджет 80% прибутку як дивіденди

Підприємства із державною часткою в капіталі мають спрямувати 80% свого чистого прибутку за 2023 рік на виплату дивідендів.

Це базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів. Тобто за власної ініціативи підприємства можуть перераховувати до бюджету і більшу частку.

Норматив 80% також стосується господарських підприємств, 50% і більше акцій яких належить підприємствам зі 100% часткою держави, зокрема дочірніх підприємств.

Про це йдеться у рішенні уряду “Про затвердження базового нормативу відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами фінансово-господарської діяльності у 2023 році господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави”, затвердженому 2 лютого.

Це означає, що ПриватБанк, Укрексімбанк, Укргазбанк та націоналізований торік Сенс Банк мають сплатити в держбюджет 80% свого чистого прибутку.

Крім того, уряд встановив контроль над Першим інвестиційним банком (бренд PINbank), який суд конфіскував у російського мільярдера Євгенія Гінера.

ПриватБанк вже заявляв, що заробив 72,8 млрд грн прибутку за рік, із яких планував 70% чистого прибутку спрямувати до бюджету в формі дивідендів, тобто 26,436 млрд грн. Водночас ПриватБанк передбачав, що норматив може становити і 80%.

Виключення в фінансовій сфері зроблені лише для Ощадбанку та Укрфінжитла, які сплатять 30% прибутку.

Йдеться про те, що уряд встановив окремі нормативи відрахувань для ряду підприємств:

– для акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” на рівні 95%;

– для АТ “Державний ощадний банк України” та ПрАТ “Українська фінансова житлова компанія” - 30%;

– для ПАТ “Укрнафта” - 30% за умови, що 50% прибутку спрямують на капітальні інвестиції, затверджені Урядом у фінплані компанії на 2024 рік;

– для ПрАТ “УДП” (Українське Дунайське пароплавство) - 30 %, за умови спрямування 50% прибутку на оновлення флоту та розвиток виробничих потужностей Кілійського суднобудівельно-судноремонтного заводу;

– для АТ “Укрзалізниця” встановлений норматив 50%, за умови що 30% прибутку спрямують на фінансування капітальних інвестицій, затверджених у консолідованому фінансовому плані на 2024 рік, реконструкцію критичної залізничної інфраструктури та оновлення рухомого складу.

“Державні підприємства мають приносити гроші у держбюджет. Цьогоріч уряд визначив базовий норматив відрахування на рівні 80%. У держбюджеті на 2024 рік заплановані надходження від цього в розмірі понад 66 млрд грн. Ці гроші дозволять профінансувати потреби держави, зокрема і оборону”, – заявив заступник міністра економіки Олексій Соболев.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd