Державний борг США досягнув історичного максимуму – $32 трильйонів

Державний борг США 15 червня досяг позначки $32,039 трлн – ще напередодні він становив $31,954 трлн.

Про це йдеться в даних моніторингу боргу американського мінфіну, які цитує Мінфін.

Держборг США вперше в історії перевищив позначку $32 трлн.

Наприкінці травня президент США Джо Байден і речник Палати представників Кевін Маккарті домовилися про підвищення стелі держборгу. Це сталося після того, як у січні держборг перевищив колишню стелю, встановлену на рівні $31,4 трлн.

Міністр фінансів США Джанет Йеллен перед цим попередила, що у США 5 червня може настати дефолт, якщо Конгрес не підвищить або не призупинить дію стелі держборгу.

Однак президент США Джо Байден підписав у суботу 3 червня закон про призупинення ліміту державного боргу США до 1 січня 2025 року, щоб запобігти першому в історії США дефолту.

Раніше, 1 червня, Сенат США ухвалив двопартійний закон, підтриманий президентом Джо Байденом, який скасовує стелю держборгу в розмірі 31,4 трильйона доларів. Напередодні більшість Палати представників Конгресу США проголосувала за схвалення двопартійного законопроєкту.

Байден раніше пообіцяв скоротити дефіцит федерального бюджету на $1 трлн протягом десятиліття. Однак держборг за нього продовжує зростати і в жовтні минулого року вперше перевищив $31 трлн.

Політика Байдена додала до дефіциту майже $5 трлн з початку його президентства, писала тоді The New York Times із посиланням на оцінки Комітету з відповідального федерального бюджету.

Уряд США постійно випускає нові боргові зобов'язання, що фактично означає, що вартість запозичень зростає та падає разом із відсотковими ставками, пише NYT.

У 2022 році ЦБ попередив про зростаюче боргове навантаження США і заявив, що інвестори можуть втратити впевненість у здатності уряду погасити свої борги.

Інфляція у США у травні сповільнилася до найнижчого рівня з березня 2021 року і склала 4% у річному вимірі, повідомило американське міністерство праці.

Федеральна резервна система США за підсумками червневого засідання вирішила залишити діапазон базової ставки без змін після понад річного циклу підвищення.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd