Депозити в гривні сягнули 1,5 трильйона гривень — Гетманцев

Депозити в національній валюті сягнули півтора трильйони гривень. Про це повідомив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

За оперативними даними НБУ, депозити підприємств і населення в національній валюті у листопаді сягнули 1,5 трлн грн, з них населення — 0,68 трлн грн.

Проти кінця 2021 року банківські вклади в гривні зросли майже на 50%, в т. ч. населення — на 60%. Вклади у валюті з цей час збільшились на 9%.

Кредитування в національній валюті продовжує потроху відновлюватись як за рахунок корпоративного сектору, так і домогосподарств.

Видані позики в гривні зростають 6-й місяць поспіль насамперед за рахунок державних програм здешевлення кредитування (5−7−9, «єОселя»).

«Утім у порівнянні з довоєнним рівнем кредитування об'єктивно стагнує через збільшення частки NPL і відрахувань в резерви, підвищення банківських ризиків, посилення вимог до нових кредитів, погіршення фінансового стану позичальників», — додав Гетманцев.

У листопаді кредити в гривні тільки повернулись на рівень кінця 2021 року. Портфель валютних кредитів за цей час скоротився більш ніж на третину.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd