Депозити населення у валюті зросли вперше з початку війни — Гетманцев

У вересні 2022 року вперше з початку війни було зафіксовано зростання депозитів населення у валюті — на $51 млн, або 0,6%.

Депозити населення у банках у вересні зросла на понад 10 млрд гривень Про це написав голова податкового та фінансового комітету Ради Данило Гетманцев в телеграм-каналі.

За його словами, це є результатом валютної лібералізації, оскільки в липні Нацбанк дозволив купувати в банках безготівкові долари та євро з умовою обов'язкового розміщення на депозит.

Водночас депозити населення у гривні у вересні зросли на 8,4 млрд грн, або 1,6%. Усього з початку війни, пише Гетманцев, гривневі вклади населення збільшилися на 121,5 млрд грн, або 28,4%.

Щодо корпоративного сектору, то депозити у вересні зросли відразу на 30,3 млрд грн (+6,2%). Загальна сума вкладів підприємств збільшилася на 13,8 млрд грн минулого місяця (+2,7%).

«Зростання вкладів бізнесу може свідчити про його адаптацію до умов військової економіки та певне поліпшення фінансового стану підприємств. Це можна спостерігати й щодо зростання обсягів експорту, які у вересні досягли максимуму з початку війни», — вважає Гетманцев.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd