Декільком державним банкам може знадобитися докапіталізація – НБУ

Більшість українських банків зможе самостійно відновити капітал після військових втрат, але низці фінустанов може знадобитися докапіталізація від акціонера.

НБУ перечислил на нужды военных свыше 15,6 миллиарда — Минфин Такий прогноз озвучено у свіжому звіті НБУ про фінансову стабільність.

За даними НБУ, із потребою у докапіталізації після війни можуть зіткнутися кілька державних банків.

У звіті регулятора не уточнюється, про які саме держбанки йдеться, проте зазначається, що деякі з них «провалилися» за рівнем капіталу.

На сьогоднішній день держава контролює чотири банки, чия сумарна частка активів на кінець квітня становила 52% від усіх активів банківської системи України. Крім того, Приватбанк, Ощад, Укрексім та Укргазбанк за розміром активів займали 1-3 та 5 місця відповідно серед 69 банків, що діють у країні.

У НБУ обіцяють, що в кризових умовах не застосовуватимуть до банків заходів впливу за порушення вимог до капіталу. Водночас, уточнює регулятор, на цьому етапі важливим є своєчасне відображення банками кредитних збитків.

«Це дасть Нацбанку коректне уявлення про стан ринку для прийняття подальших регуляторних рішень, зокрема, коригування режиму регуляторного пом’якшення», – наголошується у звіті.

Банки, які у кризовий період стабільно генеруватимуть негативний операційний грошовий потік від основної діяльності, за даними НБУ, стануть предметом пильного нагляду з боку його фахівців. Діяльність таких фінустанов за певних обставин обмежуватиметься з метою захисту вкладників, додають у Нацбанку.

Згідно з прогнозом НБУ, негативний вплив кризи, спричиненої вторгненням в Україну російського агресора, розтягнеться за часом і відносно точно оцінити його наслідки можна буде лише після стабілізації макроумов. На відновлення банками капіталу може знадобитися кілька років, додають у НБУ.

«Банки мають створити плани капіталізації та реструктуризації активів», – наголошується у звіті.

Нагадаємо, сукупний прибуток українських банків за підсумками травня 2022-го склав 6,12 млрд гривень.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd