Дефіцит зведеного балансу у травні сягнув максимуму з початку війни

Дефіцит зведеного платіжного балансу України у травні становив $3,42 млрд, що є найбільшим місячним дефіцитом з початку повномасштабної війни. Раніше найгірший результат був у червні 2022 року – $2,05 млрд.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев із посиланням на дані Національного банку.

За його словами, основна причина розширення негативного сальдо зведеного балансу у травні – низькі, майже відсутні, обсяги надходжень міжнародної допомоги (лише $20 млн від Світового банку) на тлі стійкого зовнішньо-торгівельного дефіциту.

"Як наслідок у травні ми отримали: "мінус" $1,64 млрд по рахунку поточних операцій (в тому числі "мінус" $2,81 млрд по зовнішній торгівлі), "мінус" $1,83 млрд по фінансовому рахунку, що обумовлюється виведенням валюти за рахунок операцій приватного сектору (бізнесу і населення)", – зазначив він.

Зокрема, додав нардеп, це пояснює посилення девальваційного пресингу та волатильності на валютному ринку, які спостерігались у другій половині травня.

Загалом за перші п’ять місяців 2024 року дефіцит платіжного балансу склав $1,56 млрд. За словами Гетманцева, улітку із виділенням чергових траншей від ЄС, МВФ та очікуваного надходження коштів у межах пакету фінансової допомоги США сальдо платіжного балансу має покращитись.

За останнім прогнозом НБУ, очікується невеликий дефіцит платіжного балансу у сумі $1 млрд у першій половині року, та $0,3 млрд за підсумками всього року. "Це сигналізує про очікування керованого розвитку подій на валютному ринку найближчим часом", – підсумував нардеп.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd