"Дефолт стане катастрофою". Мінфін США наполягає на підвищенні боргової стелі

Можливий дефолт США спричинить глобальний економічний спад і ризикує підірвати лідерство країни у світовій економіці, заявила міністр фінансів Джанет Єллен на пресконференції Японії перед зустріччю зі своїми колегами з країн "Великої сімки" (G7).

Дефолт за зобов'язаннями США призведе до економічної та фінансової катастрофи, наголосила вона.

"Дефолт поставить під загрозу успіхи, над якими ми так старанно працювали протягом останніх кількох років у процесі відновлення після пандемії. І це спровокує глобальний спад, який відкине нас ще далі. Це також може призвести до підриву глобального економічного лідерства США та поставити під питання нашу здатність захищати інтереси національної безпеки", – пояснила Єллен.

Республіканці, які мають більшість у Палаті представників (нижній палаті парламенту), наприкінці квітня схвалили законопроєкт, що передбачає підвищення ліміту держборгу на $1,5 трлн та скорочення бюджетних видатків на $4,8 трлн. Президент США Джо Байден і демократи виступають проти зниження витрат, вимагаючи збільшення боргової стелі без додаткових умов.

Балансування на межі боргового ліміту може призвести до зниження кредитного рейтингу уряду США, як це сталося під час боротьби за боргову стелю у 2011 році.

Зростання процентних ставок збільшить виплати за іпотечними кредитами, автокредитами та кредитними картками. Ставки за боргами, які підлягають погашенню приблизно 1 червня, вже різко зросли, додала міністр фінансів.

"Немає вагомих причин створювати кризу з власної волі. Конгрес США підвищував або призупиняв ліміт боргу приблизно 80 разів з 1960 року. Я закликаю його діяти швидко, щоб зробити це ще раз", – заявила Єллен.


    ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
    зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
    Регистрация
    asd