Дефіцит бюджету в червні збільшився ще на 20%

Дефіцит загального фонду державного бюджету України у червні виріс у порівнянні з травнем майже на 20%, до 134,9 млрд грн.

Дефіцит бюджету сягнув майже 167 мільярдів — Мінфін Про це повідомила пресслужба Міністерства фінансів.

Доходи загального фонду у травні скоротилися на 4% – до 96 млрд грн, а видатки підскочили на 7% до 232,4 млрд грн.

З початку року дефіцит загального фонду державного бюджету становить 406,1 млрд грн.

Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за цей період становили 561,3 млрд грн, або 133,5% від запланованих.

З цієї суми розміщення ОВДП принесло 349,7 млрд грн, зокрема в іноземній валюті 28,1 млрд грн ($653,5 млн і 288,3 млн євро). Шляхом випуску військових ОВДП залучено 327,6 млрд грн, зокрема шляхом придбання у власність Національним банком України – 225 млрд грн.

Із зовнішніх джерел залучено 211,6 млрд грн.

Платежі з погашення державного боргу за січень – червень становили 214,8 млрд грн.

"Червень взагалі у всіх країнах, включно й в Україні, є не дуже прибутковим місяцем. Тому ситуація більш-менш очікувана", – заявила в ефірі телемарафону Ольга Василевська-Смаглюк, членкиня комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

Податкові надходження до бюджету у червні перекрили тільки 20% видатків. Перший заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк вважає, що це не тільки особливість червня як податкового періоду. За його словами, у бізнесу вже немає фізичної можливості сплачувати податки наперед і дається взнаки блокування експорту.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd