Дефіцит бюджету України зменшився зі 135 млрд грн у червні до 5 млрд грн у липні

Міністерство фінансів України повідомило про покращення ситуації з державними фінансами у липні.

Дефіцит бюджету склав понад 30 мільярдів — Мінфін Якщо у червні дефіцит загального фонду державного бюджету становив майже 135 млрд грн, то минулого місяця він скоротився до 4,8 млрд грн, йдеться на сайті Мінфіну.

Доходи загального фонду у липні підскочили на 77% – до 169,6 млрд грн, а видатки зменшилися на 25% до 174,5 млрд грн.

Збільшення доходів має два пояснення. По-перше, у липні до загального фонду державного бюджету надійшло 80,4 млрд грн міжнародної допомоги. А по-друге, значно виросли надходження податків після скасування пільг на імпорт й у зв'язку з відновленням відповідальності за несплату податків.

З початку року дефіцит загального фонду державного бюджету становить 411,3 млрд грн.

Фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за цей період становили 613,8 млрд грн.

З цієї суми розміщення ОВДП принесло 402,1 млрд грн, зокрема в іноземній валюті 44,2 млрд грн ($1,07 млрд і 388,3 млн євро). Шляхом випуску військових ОВДП залучено 344,5 млрд грн, зокрема шляхом придбання у власність Національним банком України – 225 млрд грн.

Із зовнішніх джерел залучено 211,7 млрд грн.

Перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк вважає, що головний показник липневої статистики – різке скорочення видатків. "Це дуже круто, адже ще місяць тому у нас видатки були 232 млрд, а в травні взагалі 250 млрд. Правда, тут не враховані мільярдні заборгованості бюджету перед Міноборони й не повернуте ПДВ. Так що по факту більше", – написав він у Telegram.

Нагадаємо, 1 серпня Європейський Союз виділив Україні перший мільярд євро виняткової макрофінансової допомоги в рамках нової програми. Наступний транш може становити 8 млрд євро, коли країни ЄС домовляться про механізм їх виділення.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd