Дефіцит бюджету рф вже перевищив план на 2023 рік

Дефіцит федерального бюджету росії за підсумками січня-квітня зріс до 3,42 трильйона рублів, це на 843 мільярди рублів більше, ніж передбачено планом на увесь 2023 рік (2,93 млрд рублів).

За попередніми оцінками Мінфіну рф, у квітні дефіцит федерального бюджету зріс одразу на 1,02 трильйона рублів, пише російська редакція Forbes.

Відомство нагадало, що для покриття дефіциту, згідно з бюджетним правилом, використовують кошти Фонду національного добробуту.

При цьому доходи бюджету за чотири місяці склали 7,782 трлн рублів, що на 22% нижче за обсяг надходжень за той же період торік.

Це пояснюють скороченням нафтогазових доходів. Загальні доходи бюджету в І кварталі оцінювалися Мінфіном у 5,677 трлн рублів, тому у квітні вони склали 2,1 трлн рублів.

За даними відомства, нафтогазові доходи знизилися з початку року на 52,3% і становили 2,282 трлн рублів.

Мінфін пов'язав це з високою базою порівняння 2022 року, зниженням цін на нафту марки Urals та падінням обсягів експорту природного газу.

Динаміка нафтогазових доходів поступово виходить на стабільну траєкторію, яка відповідає їхньому базовому рівню 8 трлн рублів на рік.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd