Очікується, що ціни на нафту в п'ятницю виростуть другий тижден поспіль, в основному завдяки покращенню економічних перспектив Китаю, який має підвищити попит на пальне у другій за величиною економіці світу.
Ф'ючерси на нафту марки Brent з постачанням у березні зросли на 26 центів, або 0,3%, до 86,42 долара за барель о 06:55 за Грінвічем, тоді як нафта в США зросла на 43 центи до 80,76 долара за барель, додавши 0,5%.
Обидва еталони закрилися на 1% вище у четвер, майже на найвищому рівні закриття з 1 грудня.
Попит на нафту в Китаї в листопаді зріс до найвищого рівня з лютого, показали дані Об'єднаної ініціативи за даними організацій у четвер. ОПЕК заявила у вівторок, що попит на нафту в Китаї відновиться цього року через ослаблення обмежень країни на COVID-19 та стимулювання глобального зростання.
Ціни на нафту також підтримували сподівання, що центральний банк США незабаром завершить цикл посилення.
Президент Федерального резервного банку Нью-Йорка Джон Вільямс заявив у четвер, що центральний банк США спостерігає за ознаками зниження інфляційного тиску з апогею.
«Дві найбільші економіки світу потребують більшої кількості сирої нафти. Ринок нафти впав через побоювання глобальної рецесії, але все ще показує ознаки того, що він може залишатися в дефіциті ще деякий час», - сказав Едвард Мойя, старший ринковий аналітик OANDA.
Підтримку цін також ослабило індекс долара, який знижувався другий тиждень поспіль. Найслабший долар робить нафту, оцінену у валюті, дешевшою для іноземних покупців.
На думку більшості економістів, які брали участь в опитуванні Reuters, ФРС завершить цикл посилення після підвищення на 25 базисних пунктів на кожному з наступних двох засідань з питань політики, а потім, ймовірно, збереже процентні ставки на колишньому рівні принаймні до кінця року.
Деякі інші представники ФРС висловилися на підтримку зниження темпів підвищення ставок.
Відновлення китайської економіки та боротьба російської нафтової промисловості з санкціями можуть призвести до посилення енергетичних ринків у 2023 році, заявив у четвер голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Біроль.