Ціни на нафту знизяться на 4% за тиждень через проблеми з попитом

Ціни на нафту продовжили падіння в п'ятницю, наближаючись до тижневого падіння на 4% і обтяжені перспективою підвищення ставок, слабшим глобальним зростанням і карантином у Китаї через COVID-19, що завдало збитків попиту, навіть незважаючи на те, що Європейський Союз зважував заборону російську нафту.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent подешевшали на 1,17 долара, або 1,1%, до 107,16 долара за барель о 04:20 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) знизилися на 1, 17 центів, або 1,1 відсотка, до 102,62 долара за барель.

Обидва еталонні контракти за тиждень знизилися приблизно на 4,0%.

Це був найменш волатильний тиждень торгівлі з того часу, як 24 лютого росія почала вторгнення в Україну, що призвело до санкцій, які скоротили постачання російської нафти та змусили країни-споживачі вивільнити рекордний обсяг нафти з резервних запасів. Свої дії в Україні москва називає спецоперацією.

Побоювання з приводу українського конфлікту, який розпалює інфляцію та сповільнює економічне зростання, домінували на торгах у другій половині тижня, коли Міжнародний валютний фонд знизив свій прогноз зростання світової економіки майже на цілий процентний пункт.

Керуючий центральним банком Китаю І Ган заявив у п'ятницю, що друга за величиною економіка світу не застрахована від зовнішніх потрясінь, а також зазнає тиску з боку спалахів COVID.

Перспективи попиту в Китаї, найбільшому у світі імпортері нафти, продовжують чинити тиск на ринок, оскільки влада Шанхаю запускає новий раунд загальноміських випробувань і попереджає мешканців, що їхня тритижнева ізоляція буде знята тільки партіями після припинення передачі. .

До негативних настроїв щодо нафти додалися яструбині заяви голови Федеральної резервної системи США Джерома Пауелла у четвер, що вказують на агресивне підвищення відсоткових ставок, що призвело до зростання долара США, що зробило нафту дорожчою для покупців, які тримають інші валюти.

«Побоювання зростання в Китаї сьогодні чинять тиск на ціни на нафту в Азії, що посилюються розпродажем акцій, що охопила ринки США відразу, оскільки посилилися побоювання, що посилення ФРС може також призвести до уповільнення зростання в США», - Джеффрі Халлі, старший ринковий аналітик OANDA.

Але все це відбувається в умовах жорсткого ринку, який може зіткнутися з ще нижчою пропозицією, якщо Європейський Союз заборонить російську нафту.

Це можливе ембарго, санкції щодо росії і дефіцит пропозиції, викликаний війною в Україні, допоможуть цінам на нафту залишатися високими в довгостроковій перспективі, вважає Тіна Тенг, аналітик CMC Markets.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd