Ціни на нафту знижуються через побоювання Китаю з приводу COVID, зміцнення долара переважує побоювання з приводу постачання

Ціни на нафту в середу знизилися, оскільки випадки захворювання COVID-19 у Китаї продовжували зростати, що викликало побоювання щодо зниження попиту на пальне у найбільшого у світі імпортера сирої нафти, які переважують побоювання з приводу ескалації геополітичної напруженості та скорочення постачання нафти.

Bloomberg: нафта по $100 завдасть подвійного удару по світовій економіці |  Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 60 центів, або 0,6%, до 93,26 долара за барель до 05:01 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на 69 центів, або 0,8%, до 86,23 долара за барель.

Ціни на нафту зросли у вівторок після того, як постачання нафти до країн Східної та Центральної Європи дільницею нафтопроводу «Дружба» було тимчасово припинено, повідомили оператори нафтопроводів в Угорщині та Словаччині.

Перебої сталися одночасно з вибухом у селі на сході Польщі неподалік кордону з Україною, внаслідок якого загинули двоє людей та підвищилася ймовірність поширення російсько-українського конфлікту.

Але після початкового «рефлекторного зростання цін на нафту, млява динаміка ринку відображає значну обачність, яка буде вжита, щоб уникнути ескалації», - сказав Стівен Іннес, партнер SPI Asset Management, що управляє.

Іннес сказав, що коментарі президента США Джо Байдена про те, що ракету, ймовірно, запустили не з росії, також допомогли послабити негайну ескалацію побоювань.

У Китаї зростання кількості випадків COVID-19 впливає на настрої, незважаючи на сподівання, спричинені послабленням вірусних обмежень цього тижня.

Це погіршило перспективи зростання попиту на нафту: Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що зростання попиту сповільниться до 1,6 млн. барелів на добу в 2023 році з 2,1 млн. барелів на добу цього року.

Раніше Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту в 2022 році вп'яте з квітня, пославшись на економічні проблеми, що зростають.

Долар також зміцнився, оскільки ринки оцінили геополітичні ризики. Більш сильний долар США робить товари, номіновані в доларах, дорожчими для власників інших валют і, як правило, чинить тиск на нафту та інші ризиковані активи.

Галузеві дані, які свідчать про більш значне, ніж очікувалося, скорочення запасів сирої нафти в США, надали деяку підтримку цін на нафту.

Згідно з джерелами на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти, запаси сирої нафти в США за тиждень, що закінчився 11 листопада, скоротилися приблизно на 5,8 млн. барелів.

Для порівняння, за оцінками семи аналітиків, опитаних агентством Reuters, запаси сирої нафти в середньому скоротилися приблизно на 400 000 барелів.

Офіційні дані інвентаризації США від Управління енергетичної інформації мають бути представлені о 10:30 ранку за східним поясним часом (15:30 за Грінвічем).

У Сполучених Штатах ціни виробників зросли у жовтні менше, ніж очікувалося, що свідчить про те, що інфляція почала знижуватися, що може дозволити Федеральній резервній системі уповільнити свої агресивні темпи підвищення процентних ставок.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd