Ціни на нафту знизилися в середу, 9 квітня, до найнижчого рівня за понад чотири роки через занепокоєння щодо зростаючого попиту, спричиненого загостренням тарифної війни між США та Китаєм і зростанням перспектив пропозиції.
Про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent втратили 2,38 долара, або 3,79%, до 60,44 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate скоротилися на 2,46 долара, або 4,13%, до 57,12 долара. Обидва контракти досягли найнижчого рівня з лютого 2021 року.
Як Brent, так і WTI дешевшають впродовж п’яти послідовних сесій з тих пір, як президент США Дональд Трамп оголосив про різкі тарифи на більшість імпортних товарів, це викликало занепокоєння, що глобальна торгова війна може підірвати економічне зростання та вдарити по попиту на пальне.
Запроваджені президентом Дональдом Трампом 104% мита щодо Китаю почали діяти з 12:01 ранку за східним часом у середу, додавши до тарифів ще 50% після того, як Пекін не скасував свої відповідні мита на американські товари до обіднього терміну вівторка, встановленого Трампом.
Пекін пообіцяв не піддаватися шантажу США після того, як Трамп пригрозив додатковими 50% митами на китайські товари, якщо країна не скасує свій 34% збір у відповідь.
«Агресивна відплата Китаю зменшує шанси на швидку угоду між двома найбільшими економіками світу, викликаючи зростаючі побоювання економічної рецесії в усьому світі», — сказав Є Лінь, віце-президент Rystad Energy з нафтових ринків.
«Зростання попиту на нафту в Китаї на 50 000-100 000 барелів на добу знаходиться під загрозою, якщо торгова війна триватиме довше, однак сильніший стимул для збільшення внутрішнього споживання може зменшити втрати», — сказала вона.
Підсиленням падіння нафти стало рішення минулого тижня ОПЕК+, яка об’єднує Організацію країн-експортерів нафти та союзників, підвищити видобуток у травні на 411 000 барелів на добу, що, на думку аналітиків, може підштовхнути ринок до профіциту.
Зараз Goldman Sachs прогнозує, що Brent і WTI можуть знизитися до 62 і 58 доларів за барель до грудня 2025 року і до 55 і 51 доларів за барель до грудня 2026 року.
Оскільки ціни на нафту знизилися, ціна російської нафти ESPO Blend у понеділок вперше впала нижче західного граничного рівня в 60 доларів за барель.
Одним із позитивних ознак для попиту є дані промислової групи Американського інституту нафти, які показали, що запаси сирої нафти в США скоротилися на 1,1 мільйона барелів за тиждень, що закінчився 4 квітня.
Офіційні дані інвентаризації від Управління енергетичної інформації мають бути надані в середу.