Цього року очікується приріст ВВП на 3,5% - Гетманцев

Підприємницького буму в Україні під час повномасштабної війни немає, але бізнес адаптується. Водночас цього року очікується приріст внутрішнього валового продукту на 3,5%.

Про це заявив у коментарі Українському радіо голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії "Слуга народу" Данило Гетманцев.

За його словами, нині не можна говорити про підприємницький бум в Україні: безперечно, страждають від агресії всі й передусім бізнес. "Тут мова йде і про безпосередні руйнування, і про релокацію, негативні очікування від продовження воєнних дій. Все це завдає істотної шкоди бізнесу. Ми бачили 29% падіння ВВП минулого року, і це, власне, є падінням бізнесу", – констатує депутат.

Однак з іншого боку, зазначає Гетманцев, бізнес сьогодні адаптується: спочатку він пристосувався до великої війни, потім – до енергетичної кризи, викликаної обстрілами з боку російських агресорів, зараз – до тривалої війни: "Ми це бачимо по цифрах: у нас є певні покращення щодо ситуації із зайнятістю, є приріст ВВП – за різними оцінками, це 3,5% в нинішньому році буде. Попри війну, наймасштабніший збройний конфлікт після 1945 року в Європі".

Усе це свідчить про те, що бізнес адаптується до тих реалій, які є, резюмує депутат. "Незважаючи на дуже обмежені фінансові можливості держави – більше 60% наших видатків складають військові видатки – на безпеку та оборону, держава робить усе можливе, аби бізнес пристосувався якомога швидше. Йдеться і про програму "5.7.9", у рамках якої з початку війни видано 137 млрд грн кредитів, і про програму "єРобота", яка постійно розширюється, зокрема і щодо ветеранського бізнесу, і про іпотечне кредитування, яке також стимулює розвиток будівництва в нашій країні", – зазначив Гетманцев.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd