Чистий збиток банківського сектору в січні-квітні склав 7,4 млрд гривень – НБУ

Чистий операційний прибуток банківського сектору України в січні-квітні 2022-го зріс на 10%, пише Banker.ua з посиланням на дані Національного банку.

У квітні банки зазнали збитків у 7,3 млрд гривень — НБУ — Мінфін

Як повідомляє прес-служба НБУ, незважаючи на зниження темпів зростання операційних доходів та збільшення операційних витрат у результаті військових дій, банківський сектор України залишається операційно прибутковим.

Так, порівняно з аналогічним періодом минулого року чистий операційний прибуток банківського сектору України в січні-квітні 2022-го зріс на 10%. І це при тому, що в березні-квітні цей показник знижувався.

Протягом перших чотирьох місяців українські банки встигли сформувати значні обсяги резервів під очікувані збитки в умовах війни.

«Відрахування до резервів зросли у сім разів порівняно із січнем-квітнем 2021 року – до 32,7 млрд гривень», – наголошується в повідомленні.

При цьому 83% відрахувань (27 млрд гривень) було сформовано протягом березня-квітня.

За даними НБУ, зниження бізнес-активності в Україні, спровоковане повномасштабним вторгненням у країну російських військ, зменшило попит на кредити та банківські послуги, а також спричинило зниження сум розрахунків, що є ключовою базою комісійних доходів банків.

Негативним чином на доходах фінустанов позначилося запровадження банками кредитних канікул та зменшення комісії за користування послугами.

«Чистий комісійний дохід скоротився у січні-квітні на 22% р/р; зростання чистого процентного доходу у квітні склало 18% р/р порівняно з 35% р/р за січень-лютий 2022 року», – повідомляє прес-служба Нацбанку.

У результаті перші чотири місяці цього року банківський сектор пройшов із чистими збитками на рівні 7,4 млрд гривень (у січні-лютому фінустанови працювали в плюс і отримали прибуток на рівні 9,9 млрд грн).

«Доходи банків у січні-квітні зросли на 11% у річному вирахуванні до 88,6 млрд грн, витрати – на 53% до 96,0 млрд грн», – повідомляють у НБУ.

Нагадаємо, раніше Banker.ua повідомляв про те, що з січня до лютого 2022-го українські банки заробили на 53% більше, ніж за перші 2 місяці минулого року.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd