Чисті активи банків зросли на 3,3% за квартал

Кількість працюючих банків протягом ІІІ кварталу 2023 року скоротилася на два –до 63-х.

Про це повідомив регулятор.

У серпні виведено з ринку й розпочато ліквідацію АКБ «Конкорд» через систематичне порушення цим банком вимог у сфері фінансового моніторингу, нагадали в НБУ. Корім того, у вересні до категорії неплатоспроможних віднесено Укрбудінвестбанк через недотримання обмежень та невиконання вимог регулятора.

Уточнюється, що частка цих фінустанов становила 0,17% та 0,04% від активів платоспроможних банків відповідно. «виведення їх із ринку не позначилося на роботі банківського сектору», зазначили в НБУ.

Обсяг чистих активів платоспроможних банків зріс за ІІI квартал на 3,3%. «Насамперед збільшилися обсяги тримісячних депозитних сертифікатів НБУ (переважно в державних банків) та ОВДП. Чистий гривневий корпоративний кредитний портфель у жовтні зростав четвертий місяць поспіль після довготривалого спаду», – пояснив регулятор.

Загалом за ІІI квартал обсяг гривневого корпоративного кредитного портфеля збільшився на 4,8%, а валютного зменшився на 1,3% у доларовому еквіваленті.

«Обсяги гривневих кредитів малим та середнім підприємствам (МСП) збільшилися на 4,3% кв/кв. Кредити МСП становлять уже 55% у чистому гривневому кредитному портфелі», – йдеться в повідомленні. Також наголошується, що лише 14% чистих кредитів надано компаніям, що не належать до бізнесових груп. «Найбільше збільшилися обсяги гривневих бізнес кредитів у ПриватБанку та в українських приватних банках», – додали в НБУ.

Регулятор зазначив також, що банки «третій квартал поспіль майже не визнавали кредитних втрат», протягом кварталу частка непрацюючих кредитів знизилася на 1,1 в. п. – до 37,9%. Обсяги зобов’язань платоспроможних банків збільшилися на 1,8% за квартал, переважно завдяки приросту коштів фізичних осіб та бізнесу.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd