Чи скоро НБУ відпустить курс гривні у вільне плавання: прогноз

Національний банк навряд чи незабаром зможе відпустити курс гривні у вільне плавання. Про це у коментарі УНІАН заявив Віталій Ваврищук, який очолює департамент макроекономічних досліджень групи ICU, повідомляє Banker.ua.

Курс гривны останется фиксированным до конца войны

За словами Віталія Ваврищука, погіршення торговельного балансу, пов’язане із відновленням імпорту на тлі колишніх обсягів експорту, триватиме до кінця року. Крім того, українці продовжують знімати кошти зі своїх гривневих рахунків за кордоном у чималих обсягах.

На тлі тиску, який здійснюється сьогодні на українську нацвалюту, додає експерт, НБУ навряд чи незабаром зможе відпустити курс гривні у вільне плавання.

«Нацбанк, ймовірно, досить скоро розпочне додавати гнучкості курсоутворення, однак повністю відмовитися від контролю за курсоутворенням на міжбанку навряд чи планує», – вважає голова департаменту макроекономічних досліджень ICU.

За його словами, одним із ймовірних сценаріїв може стати встановлення коридору обмінного курсу та збереження інтервенцій із продажу валюти на ринку.

Крім того, на думку аналітиків, доки регулятор повністю не відпустить гривню, в Україні зберігатиметься множинність курсів.

Так, зазначає Олена Коробкова, яка очолює раду Незалежної асоціації банків, сьогодні в Україні діють чотири курси гривні.

Один із курсів – який майже на рівні зафіксованого офіційного – для імпортерів; другий – який встановлюється у банківських обмінниках, третій поширюється на оплату карткою, а четвертий «працює» у сірих та чорних обмінних пунктах.

«Офіційний курс зафіксований, бо Україна сьогодні не може дозволити собі таку розкіш, як ринкове курсоутворення. Чотири курси – це не шість і не вісім. Не все так погано», – каже експерт.

Євген Дубогриз із «CASE Україна», у свою чергу, зазначає, що курс гривні до іноземної валюти поступово послаблюватиметься. Серед факторів, що спричиняють фундаментальний тиск на курс, аналітик вказує на зниження експорту, відтік капіталу, а також девальваційні та інфляційні очікування.

«Коли економічно активне населення та бізнес очікують, що долар зростатиме, а гривня падатиме, то долар зростатиме, а гривня падатиме, навіть якщо з імпортом, експортом та рештою буде все гаразд», – зазначив Євген Дубогриз.

Нагадаємо, населення продовжує активно здавати валюту: за підсумками травня обсяги продажу перевищили показник купівлі на $262,2 млн.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd