Частка непрацюючих кредитів у банках зросла

Частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 жовтня становила 33,6% порівняно з 30,8% на 1 вересня.

Банки торік скоротили портфелі NPL на понад 85 млрд грн — Фiнансовий клуб

Про це повідомила пресслужба НБУ.

Обсяг непрацюючих кредитів у вересні зріс на 30,4 млрд грн, у третьому кварталі – на 59,6 млрд грн. За липень – вересень частка непрацюючих кредитів у портфелі збільшилася на 3,9 в. п..

Наслідки російської агресії – втрата доходів, руйнування активів та заставного майна, погіршення платоспроможності позичальників – негативно впливають на якість кредитного портфеля, призводять до зростання втрат від кредитного ризику та зумовлюють подальше зростання частки NPL.

Оскільки банкам дозволено проводити гнучкі реструктуризації для підтримки боржників, рівень NPL не зростатиме так швидко, як могло би бути за інших умов. Такі реструктуризації даватимуть змогу низці боржників пережити скрутні часи і повернутися до своєчасного обслуговування кредитів.

Cуттєві втрати від погіршення якості кредитів знижуватимуть капітал банків. Національний банк оцінює щонайменше у понад 20% потенційні втрати вартості кредитного портфеля. Підвищені кредитні ризики відображені в резервах банків. Національний банк разом із банками працює над збереженням стійкості банківської системи та після визнання і коректного відображення банками втрат надасть фінустановам достатньо часу для відновлення капіталу.

Нагадаємо, частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківському секторі станом на 1 вересня становила 30,8% порівняно 30,0% на 1 серпня.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd