Центробанк Швеції підвищив облікову ставку на 1%

Центральний банк Швеції (Riksbank) підвищив свою відсоткову ставку на процентний пункт.

е-Кроны нет. Центробанк Швеции призвал не покупать национальную  криптовалюту — Минфин

Агентство Bloomberg називає такий крок початком глобальної агресивної грошово-кредитної політики, націленої на взяття цін під контроль.

Більшість економістів очікували меншого зростання відсоткової ставки, втім офіційні особи посилили свою реакцію на зростання споживчих цін, яке перевищувало їх прогнози протягом 11 місяців поспіль.

«Ризик того, що інфляція закріпиться, великий, і вкрай важливо, щоб грошово-кредитна політика діяла так, щоб інфляція знизилася і стабілізувалася», — йдеться у заяві Центробанку.

У цей час наступного року ставка, ймовірно, досягне 2,5%, що передбачає посилення ще на три чверті відсоткового пункту, згідно з новими прогнозами. Riksbank знизив усі свої прогнози зростання і тепер очікує, що шведська економіка скоротиться на 0,7% наступного року, а не збільшиться на цей показник.

«Для шведської економіки було б ще болючішим, якби інфляція залишилася на нинішньому високому рівні. Підвищуючи облікову ставку зараз, ризик високої інфляції в довгостроковій перспективі знижується, а, отже, й необхідність ще більшого посилення грошово-кредитної політики в майбутньому», — пояснили у банку.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd