Ціни на нафту зростають, оскільки ослаблення долара переважує побоювання щодо попиту в Китаї

Ціни на нафту зросли у вівторок на тлі ослаблення долара, але побоювання з приводу глобальної рецесії та побоювання щодо зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 у Китаї, що знизить попит з боку найбільшого у світі імпортера сирої нафти, вплинули на настрої.

Нафта дешевшає через новини про інфляцію у США | Ukrainian Shipping  Magazine — Новости судоходства Украины и мира

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 44 центи, або 0,5%, до 87,89 долара на 05:13 за Грінвічем. Січневі ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) почали торгуватися у вівторок, подорожчавши на 30 центів, або 0,4%, до 80,34 долара за барель.

Обидва контрольні показники впали більш ніж на 5 доларів за барель у понеділок, досягнувши 10-місячного мінімуму після того, як Wall Street Journal (WSJ) повідомив, що на зустрічі ОПЕК+ 4 грудня буде розглянуто збільшення до 500 000 барелів на день.

Ціни швидко повністю відновилися після того, як міністр енергетики Саудівської Аравії принц Абдель Азіз бін Салман заявив, що королівство дотримується скорочення видобутку та не обговорює потенційного збільшення видобутку нафти з іншими виробниками нафти ОПЕК, повідомило державне інформаційне агентство SPA, спростувавши повідомлення WSJ.

Організація країн-експортерів нафти та її союзники (ОПЕК+) нещодавно скоротили цільові показники видобутку, а міністр енергетики фактичного лідера Саудівської Аравії заявив цього місяця, що група зберігатиме обережність щодо видобутку нафти через невизначеність щодо світової економіки.

За словами аналітика CMC Markets Тіни Тенг, відкат долара США був основним фактором, який підтримав ціни на нафту після відновлення у понеділок. Більш слабкий долар робить нафту дешевшою для власників інших валют.

Побоювання з приводу попиту на нафту на тлі посилення процентної ставки Федеральної резервної системи США та жорсткої політики Китаю щодо карантину переважують потенційні позитивні драйвери цін, такі як ембарго Європейського Союзу на російську нафту, яке має розпочатися 5 грудня, Стівен Іннес, керуючий партнер SPI Asset , сказано у примітці.

За забороною у відповідь на вторгнення росії в Україну в лютому настане припинення імпорту нафтопродуктів.

План G7, який також має набути чинності 5 грудня, дозволить постачальникам транспортних послуг допомагати експортувати російську нафту, але лише за примусово низькими цінами.

«Критичним ризиком для політики обмеження цін є можливість заходів у відповідь з боку росії, що перетворить це на додатковий бичачий шок для нафтового ринку», - сказав Іннес.

Але тим часом новий загальнонаціональний сплеск випадків захворювання на COVID у Китаї посилив побоювання з приводу його економіки.

Пекін закрив парки та музеї у вівторок, і все більше китайських міст відновили масове тестування. Китайська столиця в понеділок попередила, що вона має найсерйозніше випробування пандемією, і посилила правила в'їзду в місто.

Згідно з попереднім опитуванням Reuters, проведеним у понеділок, запаси сирої нафти в Сполучених Штатах, за оцінками, скоротилися приблизно на 2,2 мільйона барелів за тиждень до 18 листопада.

Спред ф'ючерсів на сиру нафту марки Brent різко звузився минулого тижня, тоді як WTI перейшла в контанго, що говорить про те, що побоювання щодо пропозиції слабшають.

ДОСТУП ДО ФІНАНСОВИХ РИНКІВ ТА АНАЛІТИЦІ В РЕЖИМІ ОНЛАЙН
зареєструйтеся та отримайте 7 днів безкоштовно
Реєстрація
asd