Ціни на нафту зростають на побоюваннях зниження постачання з Лівії, Brent - $112,4 за барель

Ціни на нафту зростають у понеділок на тлі ситуації в Лівії, де два експортні порти припинили роботу через акції протесту проти чинного прем'єр-міністра Абдули Хаміда Дбейба.

Вартість нафтопродуктів на 27 березня: мережа «БРСМ-Нафта» несуттєво  знизила ціну на зріджений газ | Mind.uaЛівійська державна нафтокомпанія National Oil Corp. у неділю оголосила про призупинення видобутку на родовищі El Feel на заході країни, що забезпечує виробництво нафти обсягом близько 65 тис. барелів на добу. В результаті припинилося постачання на експортний термінал Mellitah.

Крім того, за даними агентства Bloomberg, через акції протесту було зупинено роботу експортного терміналу Зуветіна на Заході Лівії.

Вартість червневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:20 EET у понеділок становить $112,4 за барель, що на $0,7 (0,63%) вище за ціну на закриття попередньої сесії. За підсумками торгів у четвер ці контракти подорожчали на $2,92 (2,7%), до $111,7 за барель.

Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на травень на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) становить до цього часу $107,59 за барель, що на $0,64 (0,6%) вище за підсумкове значення попередньої сесії. Напередодні вартість цих контрактів зросла на $2,7 (2,6%), до $106,95 за барель.

У п'ятницю торги нафтою не проводилися через вихідні у Великій Британії та США.

"Ціни зростають, оскільки побоювання дефіциту поставок переважують очікування послаблення попиту в Китаї", - зазначає керуючий партнер SPI Asset Management Стівен Іннес.

Кінця війні в Україні поки не видно, і багато трейдерів відмовляються продовжувати контракти на закупівлю енергоресурсів у рф, таким чином самостійно запроваджуючи санкції проти себе, каже експерт.

Тим часом віце-прем'єр рф Олександр Новак вважає, що російські нафта і газ не вдасться замістити на світовому ринку на горизонті п'яти-десяти років. Навіть заяви про припинення поставок енергоресурсів з росії призводять до сплесків цін на світових ринках, фізичні ж обмеження загрожують новими історичними рекордами, заявив Новак у статті, опублікованій у журналі "Енергетична політика".

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd