Ціни на нафту зросли на 1 долар через проблеми з постачанням

Ціни на нафту зросли майже на 1 долар за барель у четвер після падіння ключових рівнів технічної підтримки на попередній сесії, оскільки енергетичне протистояння між європейськими країнами та росією зосередило увагу інвесторів на тому, наскільки обмеженими можуть стати постачання палива.

Bloomberg: нафта по $100 завдасть подвійного удару по світовій економіці |  Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 91 цент, або 1%, до 88,91 долара за барель до 03:31 за Гринвічем після закриття на найнижчому рівні з початку лютого на попередній сесії. Ф'ючерси на американську нафту зросли на 95 центів, або 1,2%, до 82,89 долара за барель.

Ціни отримали підтримку з боку президента росії путіна, який погрожував зупинити експорт нафти та газу з країни, якщо європейські покупці запровадять граничні ціни.

Європейський Союз запропонував обмежити ціни на російський газ лише за кілька годин, що підвищить ризик нормування газу в деяких із найбагатших країн світу цієї зими, якщо москва здійснить свою загрозу. російський "Газпром" вже зупинив потоки газу з газопроводу "Північний потік - 1", припинивши значну частину поставок до Європи.

Тенденція цін на нафту формується "різними зовнішніми силами, такими як енергетична битва між західними країнами та росією", - зазначають аналітики Haitong Futures у замітці.

Вони зазначили, що потенційний вплив будь-якої угоди чи відновлення угоди між Заходом та Іраном на ядерну програму Тегерана також буде значним. Угода передбачає скасування санкцій щодо експорту іранської нафти.

В іншому місці, реагуючи на стрімке зростання цін на енергоносії, новий прем'єр-міністр Великобританії Ліз Трасс у четвер скасує заборону країни на гідророзрив пласта і прагнутиме більш ефективно використати свої запаси в Північному морі, повідомила раніше сьогодні газета Telegraph.

Очікується, що британський уряд оголосить про десятки нових ліцензій на розвідку нафти і газу в Північному морі, щоб збільшити внутрішній видобуток, повідомили Рейтер два джерела, знайомі з обговореннями в уряді.

Тим часом очікується, що низка центральних банків розпочне новий раунд підвищення відсоткових ставок для боротьби з інфляцією.

Очікується, що Європейський центральний банк різко підвищить процентні ставки на своєму засіданні у четвер. Засідання Федеральної резервної системи США відбудеться 21 вересня.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd