Ціни на нафту знижуються через побоювання Китаю з приводу COVID, зміцнення долара переважує побоювання з приводу постачання

Ціни на нафту в середу знизилися, оскільки випадки захворювання COVID-19 у Китаї продовжували зростати, що викликало побоювання щодо зниження попиту на пальне у найбільшого у світі імпортера сирої нафти, які переважують побоювання з приводу ескалації геополітичної напруженості та скорочення постачання нафти.

Bloomberg: нафта по $100 завдасть подвійного удару по світовій економіці |  Mind.ua

Ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 60 центів, або 0,6%, до 93,26 долара за барель до 05:01 за Грінвічем, тоді як ф'ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) впали на 69 центів, або 0,8%, до 86,23 долара за барель.

Ціни на нафту зросли у вівторок після того, як постачання нафти до країн Східної та Центральної Європи дільницею нафтопроводу «Дружба» було тимчасово припинено, повідомили оператори нафтопроводів в Угорщині та Словаччині.

Перебої сталися одночасно з вибухом у селі на сході Польщі неподалік кордону з Україною, внаслідок якого загинули двоє людей та підвищилася ймовірність поширення російсько-українського конфлікту.

Але після початкового «рефлекторного зростання цін на нафту, млява динаміка ринку відображає значну обачність, яка буде вжита, щоб уникнути ескалації», - сказав Стівен Іннес, партнер SPI Asset Management, що управляє.

Іннес сказав, що коментарі президента США Джо Байдена про те, що ракету, ймовірно, запустили не з росії, також допомогли послабити негайну ескалацію побоювань.

У Китаї зростання кількості випадків COVID-19 впливає на настрої, незважаючи на сподівання, спричинені послабленням вірусних обмежень цього тижня.

Це погіршило перспективи зростання попиту на нафту: Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) прогнозує, що зростання попиту сповільниться до 1,6 млн. барелів на добу в 2023 році з 2,1 млн. барелів на добу цього року.

Раніше Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) знизила свій прогноз зростання світового попиту на нафту в 2022 році вп'яте з квітня, пославшись на економічні проблеми, що зростають.

Долар також зміцнився, оскільки ринки оцінили геополітичні ризики. Більш сильний долар США робить товари, номіновані в доларах, дорожчими для власників інших валют і, як правило, чинить тиск на нафту та інші ризиковані активи.

Галузеві дані, які свідчать про більш значне, ніж очікувалося, скорочення запасів сирої нафти в США, надали деяку підтримку цін на нафту.

Згідно з джерелами на ринку з посиланням на дані Американського інституту нафти, запаси сирої нафти в США за тиждень, що закінчився 11 листопада, скоротилися приблизно на 5,8 млн. барелів.

Для порівняння, за оцінками семи аналітиків, опитаних агентством Reuters, запаси сирої нафти в середньому скоротилися приблизно на 400 000 барелів.

Офіційні дані інвентаризації США від Управління енергетичної інформації мають бути представлені о 10:30 ранку за східним поясним часом (15:30 за Грінвічем).

У Сполучених Штатах ціни виробників зросли у жовтні менше, ніж очікувалося, що свідчить про те, що інфляція почала знижуватися, що може дозволити Федеральній резервній системі уповільнити свої агресивні темпи підвищення процентних ставок.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd