Ціни на нафту відновлюються після різких втрат, оскільки домінують побоювання щодо пропозиції

Ціни на нафту відновилися в середу після різкого падіння попередньої сесії, оскільки домінували побоювання з приводу скорочення постачання з росії та Лівії, а галузеві дані показали зниження запасів сирої нафти в США минулого тижня.

Нафта дешевшає на тлі надлишку пропозиції | Mind.uaФ'ючерси на нафту марки Brent виросли на 98 центів, або 0,9%, до 108,23 долара за барель до 04:00 за Грінвічем, у той час як ф'ючерсний контракт на нафту WTI з найближчим місяцем, термін дії якого спливає в середу, виріс на 94 центи, або 0,9%, до 103,50 долара за барель. Контракт другого місяця виріс на 1,07 долара до 103,12 долара за барель.

Обидва контрольні показники впали на 5,2% на волатильних торгах у вівторок після того, як Міжнародний валютний фонд (МВФ) у вівторок знизив свій прогноз глобального зростання майже на цілий процентний пункт, пославшись на економічні наслідки війни росії в Україні та попередивши, що інфляція тепер «явна та реальна небезпека» для багатьох країн.

«Вчорашній розпродаж на тлі перегляду МВФ, ймовірно, був перебільшений», - сказав Уоррен Паттерсон, голова відділу сировинної стратегії ING у Сінгапурі.

«Я вважаю, що ризики, як і раніше, зміщені у бік збільшення, з можливістю подальших збоїв з Лівії, але, що важливіше, із можливістю заборони ЄС на російську нафту».

Світові ціни на нафту були волатильними через жорсткішу перспективу пропозиції після санкцій проти росії, другого за величиною експортера нафти у світі та ключового європейського постачальника, після її вторгнення в Україну, яке москва називає «спецоперацією».

Тим не менш, більш м'які глобальні економічні перспективи і блокування COVID-19, що продовжуються, в Китаї, які завдали шкоди попиту в найбільшому у світі імпортері сирої нафти, чинять тиск на ціни.

Що стосується пропозиції, то Організація країн-експортерів нафти та її союзники, відомі як ОПЕК+, видобули в березні на 1,45 млн барелів на добу нижче за свої цільові показники, оскільки видобуток у росії почав знижуватися після санкцій, запроваджених Заходом, звіт альянсу виробників, розглянутий Reuters, показав.

Згідно з вторинними джерелами, у березні росія виробляла приблизно на 300 000 барелів на добу нижче за свій цільовий показник у 10,018 млн барелів на добу, йдеться у звіті.

Інші перебої додали проблем із постачанням. Національна нафтова корпорація Лівії у вівторок оголосила про форс-мажору в нафтовому порту Брега, заявивши, що не може виконати своїх зобов'язань перед ринком нафти.

Згідно з джерелами на ринку, що посилаються на дані Американського інституту нафти у вівторок, запаси сирої нафти в Сполучених Штатах минулого тижня впали на 4,5 млн. барелів на тлі очікувань збільшення запасів.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd