Ціни на нафту стабілізувалися на тлі пожвавлення попиту в Китаї та високих запасів у США

Ціни на нафту в четвер в цілому залишалися стабільними, оскільки перспектива підвищення попиту на паливо в Китаї після скасування ковідних обмежень була нівельована побоюваннями, що запаси сирої нафти в США, які досягли максимуму за кілька місяців, можуть сигналізувати про послаблення попиту на найбільшому світовому ринку.

російська нафта постачається до США, попри санкції - WSJ

На 04:46 за Грінвічем ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 1 цент до 85,10 долара за барель, а ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate (WTI) впали на 3 центи до 78,44 долара за барель. Обидва еталани зросли більш ніж на 6% цього тижня.

"Запаси сирої нафти в США продовжують перевищувати очікування, що певною мірою підриває оптимістичні настрої, спричинені надіями на відновлення попиту в Китаї", - зазначають аналітики Haitong Futures.

Запаси сирої нафти в США зросли минулого тижня до найвищого рівня з червня 2021 року, чому сприяло зростання видобутку, повідомило Управління енергетичної інформації. Запаси бензину та дистилятів у США також зросли минулого тижня, оскільки попит залишався слабким.

Представники Федеральної резервної системи в середу заявили, що очікується подальше підвищення відсоткових ставок, оскільки центральний банк США докладає зусиль для зниження інфляції, хоча ніхто не був готовий припустити, що січневий звіт про гарячі робочі місця може підштовхнути їх до більш агресивної грошово-кредитної політики.

Але перспектива вищого попиту з боку Китаю підтримала ціни на нафту, оскільки у грудні другий за величиною споживач нафти у світі припинив більш ніж трирічну сувору політику нульового COVID, що включає загальноміські блокування та масові тестування.

«Після місячних новорічних свят кількість поїздок до Китаю різко побільшала. Ми очікуємо, що споживання нафти в Китаї збільшиться приблизно на 1,0 млн барелів на день цього року, причому сильне зростання розпочнеться вже наприкінці першого кварталу», - заявили Деніел Хайнс та Соні Кумарі, аналітики з банку ANZ у замітці у четвер.

«Загалом це має збільшити світовий попит на 2,1 млн. барелів на день у 2023 році».

Тим часом BP Azerbaijan оголосила про форс-мажор щодо постачання азербайджанської нафти з турецького порту Джейхан 7 лютого після сильного землетрусу в Туреччині та Сирії рано вранці в понеділок. Катастрофа зупинила роботу в Джейхані та порушила потоки сирої нафти з Іраку та Азербайджану.

ДОСТУП К ФИНАНСОВЫМ РЫНКАМ И АНАЛИТИКЕ В РЕЖИМЕ ОНЛАЙН
зарегистрируйтесь и получите 7 дней бесплатно
Регистрация
asd